Program 500+. MOPR przypomina o ważnych terminach

Dzięki zaproponowanym zmianom od 1 lipca  świadczenie wychowawcze 500+ będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Finansowe wsparcie trafi w sumie do 6,8 mln dzieci.


Za dwa tygodnie program Rodzina 500 plus zacznie funkcjonować w rozszerzonej formule. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. W nowej odsłonie programu wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln rodzin. Ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce. Te pieniądze mają stanowić realne wsparcie rodzin i inwestycję w przyszłość dzieci.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że od 1 lipca 2019 roku program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach będzie można składać online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie we Włocławku przy ul. Ogniowej 8/10 lub pocztą).

Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach tj. od 1 lipca, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r. Od 1 sierpnia 2019r. rozpocznie się również przyjmowanie wniosków o świadczenia rodzinne oraz świadczenie dobry start drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie we Włocławku przy ul. Ogniowej 8/10 oraz za pośrednictwem poczty. Jednak już miesiąc wcześniej – od 1 lipca wnioski będzie można złożyć online.


3 komentarze

gość-24245

Super inicjatywa. Tylko patrzeć jak dzięki temu litr benzyny będzie kosztować 10 zł, podatek wzrośnie do 30%, kredyty wzrosną do 40%, a za trzymanie pieniędzy w banku trzeba będzie płacić. A zakupy w markecie nie będą tańsze niż 100 zł. Ale co tam, niech się mnoży patola.

4 2
ID:81336

gość-25022

Ta koncepcja ma sens tylko wtedy gdy będzie trwać przynajmniej dekadę. Po jaką cholerę oceniać działanie 500+ teraz, kiedy się dopiero zaczęło?
Poza tym to dystrybucja środków, trafiają do obywateli, odebrane najprawdziwszej mafii: biznesmenom utrzymującym szemrane kontakty z politykami.

1 0
ID:81352

gość-16054

@~gość-24245: Są dwa wyjścia - albo wprowadzić minimum socjalne obiecywane przed wejsciem do unii , albo realizować pomoc socjalną 500+ .Minimum socjalne zostalo zablokowane za czasów panowania ,,kominiarza '' , w zamian wprowadzono złodziejskie umowy śmieciowe i sprostytuowano ustawę Kodeks Pracy , a wszystko pod wpływem tzw ,,lobby '' w jarmółkach .

0 0
ID:81356


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..