Zerowy PIT dla młodych. Poseł PiS o nowych ustawach

W ostatni weekend odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Dziś poseł Łukasz Zbonikowski zorganizował konferencję prasową, podczas której podsumował kongres PiS i pierwsze lipcowe posiedzenie Sejmu RP.


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Łukasz Zbonikowski, przedstawił nowe rozstrzygnięcia ustawowe, które w szczególny sposób mają przysłużyć się Polakom. Pierwszym z nich jest zapowiadana od pewnego czasu przez Prawo i Sprawiedliwość zerowa stawka PIT od podatku dochodowego dla pracowników do 26 roku życia.

Zerowy podatek będzie obowiązywał nie tylko od umowy o pracę, ale także umowy zlecenia i umowy o dzieło, do 80 tysięcy dochodu rocznego. Uważam, że jest to bardzo dobry sygnał dla pracodawców i dla młodych osób, które rozpoczynają swoją przygodę z pracą, ponieważ jest to prawie o 20% więcej pensji, która zostanie w kieszeni młodych ludzi – powiedział poseł PiS

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu znacząco rozszerzano poziom wsparcia dla frankowiczów i osób, które posiadają kredyty hipoteczne. Do tej pory w ustawie, która obowiązywała do 2015 roku, to wsparcie maksymalnie mogło dotyczyć 27 tysięcy złotych. Rozszerzony poziom wsparcia i znaczące podniesienie warunków dochodowych ma spowodować, że wiele rodzin, borykających się z problemami kredytowymi będzie mogło skorzystać z pomocy rządu.

Dotyka to wszystkich, którzy niezależnie w jakiej walucie, również w polskiej popadli w tarapaty finansowe ze względu na kredyt. Rozszerzyliśmy znacząco istniejący już fundusz wsparcia, spodziewamy się, że teraz warunki, które zaproponujemy i wysokość wsparcia, które w maksymalnej stawce wynosi 72 tyś zł pomoże rodzinom w rozwiązaniu problemów– mówił Łukasz Zbonikowski

Poseł PIS poinformował również, że powołano nową instytucję - Rzecznika Praw Podatnika do której będą mogły spływać indywidualne sprawy o pomoc, wsparcie, bądź rozstrzygnięcie problemu. Stworzenie nowej instytucji ma dać możliwość polskiemu ustawodawcy zmianę prawa, mianowicie liczne protesty, czy uwagi spływające do Rzecznika Praw Podatnika, będą uprawniały do tego, aby podejmować interwencję ustawodawczą.

Podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości pojawił się szereg rozwiązań dla mieszkańców Włocławka i województwa kujawsko-pomorskiego, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, który zakłada jako tzw. szprychę numer 1 połączenie kolejowe Warszawa - Płock - Włocławek - Grudziądz i Trójmiasto. Ma być to najnowocześniejsza linia kolejowa z najszybszymi pociągami.

Jest, to długo wyczekiwana sieć kolejowa, która rozwiązuje wiele układów połączeniowych w Polsce, czyli program, który pojawia się w kraju pierwszy raz od czasów zaborów. W tej chwili sieć kolejowa wciąż odzwierciedla stare podziały zaborowe. Idziemy krok naprzód, poprzez Centralny Port Komunikacyjny, który ułatwi życie Polakom - informuje poseł Prawa i Sprawiedliwości 

Sieć jedenastu szprych, które mają połączyć, aż 270 polskich miast będą budowane równolegle z samym Portem Centralnym - lotniczym oraz przesiadkowym portem kolejowym. Szprycha nr 1, która ma przebiegać przez Włocławek i Grudziądz, jest jedną ze szprych priorytetowych i ma powstawać równolegle z tą prowadzącą od Warszawy do Poznania i Wrocławia.
3 komentarze

LALA 20


P.i S. uary, - '' Kopalnie króla Salomona '', - Quo Vadis - Polsko???
P.S.
Na obrazie Jana Matejki, Piotr Skarga, łapie się za głowę, - Quo Vadis Polsko???
.

P.S.
W najbliższym czasie, Mateuszek złoży wizytę w Zimbabwe, z prezydentem tego kraju, Robertem Mugabe, będzie rozmawiał o
ekonomii, i współpracy obu krajów..

P.S.
Inflacja Zimbabwe - ponad 1.000.000. procent.

3 0
ID:81526

gość-74982

No to teraz sie zacznie : https://demotywatory.pl/4936201/Prom-z-UK-do-Polski-26-lipca-2019-Koloryzowane
Wszyscy nasi wrócą a i Niemcy z Francuzami się do nas zjadą !

2 0
ID:81529

gość-32579

A te kopalnie to nasze kieszenie!!! I jeszcze jedno - kiedy mądry ma jakąkolwiek nadwyżkę środków, lokuje na przyszłość ( bo nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć), a głupi wszystko konsumuje!!!

2 0
ID:81535


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..