Dotacje remontów nieruchomości z obszaru rewitalizacji

Podpisano umowy o udzielenie dotacji na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie lub na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków położonych w obszarze rewitalizacji.


W tym roku samorząd naszego miasta przekaże na ten cel blisko 840 tysięcy złotych,

Przyjęty w lipcu ubiegłego roku Gminny Program Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 to nie tylko kilkusetstronicowy dokument, ale przede wszystkim realne działania na rzecz Włocławka i mieszkańców. Ufam, iż przekazana dziś dotacja będzie dużym wsparciem dla Państwa działań, ale nade wszystko, ważnym narzędziem służącym realizacji naszego wspólnego celu, jakim jest odmiana oblicza włocławskiego Śródmieścia - mówił Prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski podczas spotkania z właścicielami nieruchomości, którym zostały przyznane dotacje.

Dotacje z budżetu miasta zostały przeznaczone na odnowienie sześciu nieruchomości w ramach następujących programów: "Remont krok po kroku" - ul. Żabia 27 (kwota dotacji: 13 577,20 zł na remont elewacji oraz pokrycia dachowego budynku mieszkalnego), ul. Bulwary im. Marszałka Piłsudskiego 18 (kwota dotacji: 38 939,68 zł na remont elewacji, zmianę konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia dachu), ul. Piekarska 3 (kwota dotacji: 13 443,74 zł na wymianę 4 balkonów w budynku mieszkalnym), ul. Zduńska 4B (kwota dotacji: 4 055,72 zł na remont ściany podłużnej budynku oficyny po lewej stronie), "Inwestycja z klasą" - ul. Brzeska 23 (kwota dotacji: 531 422,07 zł na remont budynku mieszkalnego z zagospodarowaniem terenu); "Historia się opłaca" - ul. Bulwary im. Marszałka Piłsudskiego 27 (kwota dotacji: 238 171,39 zł na remont elewacji i dachu kamienicy).

Udzielenie dotacji możliwe jest dzięki objęciu Śródmieścia Specjalną Strefą Rewitalizacji. W tym roku zabezpieczyliśmy na ten cel 1 milion złotych. W kolejnym właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości będą mogli skorzystać z łącznej kwoty 1,5 mln zł - podkreślała Barbara Moraczewska, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek.

Zgodnie z Uchwałą nr VIII/57/2019 Rady Miasta Włocławek w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek, realizacja prac i rozliczenie dotacji nastąpi w bieżącym roku.
3 komentarze

gość-89003

ooo jest nasz naczelny komunista obywatelski. ten co nie interesuje go głos większości mieszkańców i ten, który dąży do likwidacji większości mediów w mieście. brawo! niedługo skończy się te dziadostwo, jeszcze troszkę...

0 0
ID:81892

gość-50552

Przepraszam , o której z kolei rewitalizacji tu jest mowa ? Bo rzeczywistość pokazuje raczej degradację a nie ,,rewitalizację ''.

0 0
ID:81896

LALA20

@~gość-50552:

'' Fenix z popiołów '' jest prawdą - Ratusz, to utopia.

0 0
ID:81899


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..