Włocławek dostanie 8 milionów na platformę przesiadkową

fot. Mikołaj Kuras

Samorząd miejski Włocławka otrzyma osiem milionów złotych na budowę zintegrowanej platformy przesiadkowej w pobliżu dworca kolejowego i zakup autobusu elektrycznego do obsługi jednej z miejskich linii transportu publicznego.


W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się dzisiaj uroczystość, podczas której wręczono kolejne umowy o dofinansowanie projektów w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Włocławek otrzymał osiem milionów złotych na budowę zintegrowanej platformy przesiadkowej i zakup autobusu elektrycznego. Projekt stanowi drugi etap przedsięwzięcia z zakresu rozwoju zrównoważonego transportu zbiorowego na terenie miasta Włocławek. Na projekt składa się przebudowa infrastruktury przydworcowej na potrzeby utworzenia zintegrowanego centrum przesiadkowego w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP. Zakres prac obejmuje: montaż przeszklonych poczekalni oraz elementy małej architektury, budowę zadaszonych wiat nad miejscami oczekiwania, częściowo nad chodnikiem. Budowę stanowisk przyjazdowych i odjazdowych, miejsc postojowych dla autobusów, oraz jezdni manewrowej i chodników. Wykonanie stałej organizacji ruchu, zagospodarowanie zielenią terenu przyległego, budowę oświetlenia ulicznego oraz pod wiatami zadaszającymi oraz budowę sieci zasilającej.

Zakupionych zostanie również dziesięć tablic informacyjnych zlokalizowanych na stanowiskach odjazdowych oraz tablica zbiorcza DIP wraz z niezbędnym systemem. Ponadto przewiduje się zwiększenie ilości miejsc parkingowych oraz zamontowanie wiaty na rowery w systemie "Bikeamp Ride". Zapewniona zostanie ogólnodostępność infrastruktury komunikacyjnej oraz uwzględnione zostaną potrzeby wszystkich, w tym również osób starszych i niepełnosprawnych. 

Gmina wiejska Włocławek przystępuje do instalacji systemów fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej na użytek lokalny. Projekt polega na utworzeniu 42 mikroinstalacji fotowoltaicznych na budynkach prywatnych oraz na 1 mikroinstalcji na budynku użyteczności publicznej (szkoła w Kruszynie) zlokalizowanych w kilku miejscowościach na terenie gminy Włocławek. W zakres projektu wchodzą również prace przygotowawcze, nadzór inwestorski oraz promocja projektu. Prace przygotowawcze obejmowały wizje lokalną, zostały wykonane audyty zapotrzebowania na energię oraz możliwości technicznych, sporządzono dokumentację techniczną oraz dokumentacje niezbędną do ubiegania się o dofinansowanie.


2 komentarze

gość-44789

To co Włocławek dostaje to są jakieś ochłapy!!! Kto bywa w Bydgoszczy lub Toruniu to powinien zaważyć jaka jest skala inwestycji w tych miastach. Nam się podaje kilka mln na platformy z artykułu powyżej, lub kilka mln na remont drogi krajowej przebiegającej przez tamę. A w Bydgoszczy czy też Toruniu odbywają się nadal inwestycje kilkuset milionowe jak za czasów remontu we Włocławku drogi krajowej 91( ot zdarzyło się raz i niech zapomną na lata o powtórce a finansowanie było zgoła z innych źródeł) . Gdzie tu jest równorzędne traktowanie miast???!!! Nasze miasto jest w tym województwie marginalizowane, wręcz tłamszone. w rozwoju.

0 0
ID:82175

gość-92615

No proszę i niech kto powie że we Włocławku nie ma inwestycji ! Jedna za drugą , jedna za drugą .

0 0
ID:82176


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..