Trzech kierowców bez uprawnień, jeden kompletnie pijany

Podczas mikołajkowego weekendu na drogach miasta i powiatu włocławskiego doszło do jednego wypadku drogowego oraz kilku niegroźnych kolizji. Niektórzy kierowcy poczuli się bezkarnie i wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.


W piątek po godzinie 13 dyżurny włocławskich policjantów został poinformowany o potrąceniu dziecka na ulicy Toruńskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym Iveco 36-latek z województwa mazowieckiego nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Na skutek potracenia 11-latek trafił do szpitala. Kierowcy zatrzymano uprawnienia, był trzeźwy.

Z kolei tuż po północy na ulicy Okrzei funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierowcę audi, który jechał całą szerokością jezdni. Badanie alkomatem wykazało, że 27-latek z gminy Brześć Kujawski miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę dzielnicowi podczas wykonywania czynności służbowych w rejonie ulicy Fredry zauważyli opla corsę, którego kierujący nie dostosował się do nakazu skrętu w lewo. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że kierujący nim 42-latek z Włocławka ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, natomiast za złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę rano włocławscy stróże prawa na ul. Bojańczyka zatrzymali do kontroli opla corsę. Mundurowi mieli podejrzenia, że kierujący nie posiada uprawnień. Policjanci nie mylili się, 28-letni włocławianin miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a auto, którym się poruszał nie miało ważnej polisy OC. Na dodatek mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany przez mundurowych, prowadząc pojazd pomimo zakazu sądu. W związku z tym przestępstwem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna za brak obowiązkowego ubezpieczenia auta.

Kilkadziesiąt minut później, inny patrol zatrzymał do kontroli na ul. Toruńskiej nissana. Kierujący nim 39-latek z powiatu radziejowskiego nie miał przy sobie prawa jazdy. Mężczyzna przyznał, że dokument został mu wcześniej zatrzymany. Policyjne systemy wykazały, że kierujący ma cofnięte uprawnienia. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że jazda pomimo cofniętych uprawnień, bądź pomimo zakazu sądu to przestępstwo. W pierwszym przypadku grozi za nie do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast złamanie zakazu sądowego zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
4 komentarze

gość-72089

Uniewinnić tak jak Najsztuba !

2 0
ID:82262

LALA20


Forumowicze - w latach 70 - tych ubiegłego wieku, w Brazylii, w miastach Sao Paulo i Rio de Janeiro, działały '' Szwadrony Śmierci '' -
reszty, dopowiedzcie sobie sami................................................................................. .

P.S.
U wybrzeży Brazylii, na Atlantyku, jest wyspa wiecznego spoczynku, dla niepokornych ............................................................... .

3 0
ID:82265

gość-98934

@~LALA20: ty z Górnej Grupy ?

1 0
ID:82268

LALA20

@~gość-98934:

Nie, ja jestem z Górnego Karabachu - '' kałach - to moja '' żona '' - spadaj '' niewiasto ''.

0 0
ID:82277


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..