Kierowca bez uprawnień dwukrotnie złapany podczas jazdy

W długi weekend policjanci z Włocławka przeprowadzali wzmożone kontrole na drogach miasta i powiatu. Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz dwukrotnie tego samego mężczyznę jadącego autem pomimo zakazu sądowego.


W sobotę patrol pełniący służbę na osiedlu Michelin zwrócił uwagę na audi, które wieczorową porą przemieszczało się ulicami. Na widok radiowozu kierowca gwałtownie zahamował i chciał opuścić pojazd. Policjanci sprawdzili w systemach mężczyznę, okazało się, że 21-latek z Włocławka ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze wykonali niezbędne czynności i wręczyli mężczyźnie wezwanie do stawienia się w komendzie. Nie było to jednak jego ostatnie spotkani z mundurowymi w ten weekend. W poniedziałek funkcjonariusze zauważyli to samo audi, którego kierujący jechał bez zapiętych pasów. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, iż za kierownicą ponownie siedział ten sam 21-latek. Za popełnione wykroczenie poniósł on karę na miejscu, natomiast za złamanie zakazu kierowania odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
 
W niedzielę wieczorem funkcjonariusze patrolujący osiedle Kazimierza Wielkiego zatrzymali do kontroli audi na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Od siedzącej za kierownicą kobiety mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że 42-latka jest pijana. Mieszkanka powiatu włocławskiego miała ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i sporządzili dokumentację do ukarania przez sąd. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi jej zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego prowadzili także działania prewencyjno-kontrolne „prędkość”. W ich wyniku ujawnili znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości przez trzech kierujących w obszarze zabudowanym i zatrzymali im uprawnienia do kierowania. W piątek na ulicy Toruńskiej, siedzący za kierownicą toyoty 21-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h w obszarze zabudowanym. Z kolei następnego dnia na tej samej ulicy kierujący volkswagenem 36-latek jechał o 60 km/h więcej w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h, a siedząca „za kółkiem” 22-latka przekroczyła prędkość o 52 km/h. Wszyscy piraci drogowi stracili uprawnienia na 3 miesiące. Otrzymali także wysokie mandaty i punkty karne.
1 komentarz

gość-55702

strach się bać

0 0
ID:82378


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..