Weekend na drogach - jeden wypadek i trzynaście kolizji

Włocławscy mundurowi odnotowali w weekend jeden wypadek oraz trzynaście kolizji drogowych. Zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców i cztery prawa jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.


Podczas zakończonego weekendu na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali jeden wypadek drogowy, do którego doszło w sobotę po godzinie 23 na skrzyżowaniu ulic Kaliskiej/Zbiegniewskiej. 34-letnia kierująca oplem jadąc ulicą Zbiegniewską w stronę ulicy Kruszyńskiej nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki opel. Drugi pojazd, którym kierowała 19-latka poruszał się ulicą Kaliską w stronę centrum. W wyniku zderzenia się pojazdów do szpitala zostały przewiezione trzy osoby w tym dziecko. Obie kierujące pojazdami były trzeźwe. Mundurowi prowadzą postępowania pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią wszystkie okoliczności zdarzenia.

Mundurowi zatrzymali także trzech nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Niechlubnym rekordzistą okazał się 59-letni mieszkaniec Włocławka, którego mundurowi zatrzymali przy ulicy Wysokiej. Początek interwencji miał miejsce w niedzielę  około godziny 13, kiedy zostali powiadomieni o poruszającym się pojeździe ulicami Włocławka. Jeden z patroli po otrzymaniu komunikatu na ulicy Wysokiej zauważył opisany pojazd marki renault i zatrzymał go do kontroli. Po otworzeniu drzwi policjanci wyczuli silną woń alkoholu, a badanie trzeźwości potwierdziło ten fakt. Urządzenie wykazało u 59-latka ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dwaj kolejni kierowcy w wieku 31 i 55-lat zatrzymani zostali za jazdę w stanie nietrzeźwości na ulicy Lisek we Włocławku oraz w Szpetalu Górnym. Badanie wykazało u każdego z nich prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Policjanci ruchu drogowego prowadzili także działania mające na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy przekraczają prędkość, szczególnie w terenie zabudowanym i w pobliżu przejść dla pieszych. Efektem tych działań było zatrzymanie kierowcom czterech praw jazdy. Wszyscy poruszali się w terenie zabudowanym ponad setką. Trzy kontrole zbyt szybkiej jazdy odbyły się na ulicy Toruńskiej we Włocławku, gdzie kierowcy pojazdów marki bmw w dwóch przypadkach jechali 110 km/h, a w trzecim urządzenie kontrolno-pomiarowe wykazał 103 km/h. Natomiast czwarty z nich również jadąc bmw w miejscowości Skoki Duże miał na liczniku 110 km/h. We wszystkich tych przypadkach powinni oni jechać z maksymalną prędkością do 50 km/h.
4 komentarze

gość-41097

yetiway miał o czym ostrzegać

0 0
ID:82432

gość-53768

strach się bać

0 0
ID:82433

gość-19924

Yanosik miał o czym informować widze

0 0
ID:82434

gość-19276

BMW górą maja szybkie auta

0 0
ID:82435


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..