Kolejni kierowcy bez uprawnień, jeden kompletnie pijany

Policjanci pełniący służbę na terenie podwłocławskich miejscowości wyeliminowali z ruchu kierowców bez uprawnień. Jeden kierował autem nieposiadającym badań technicznych, a drugi miał 1,5 promila alkoholu i nie zatrzymał się do kontroli.


W miniony wtorek patrol dzielnicowych dzięki własnym ustaleniom i bieżącym informacjom uzyskanym od mieszkańców lokalnej społeczności, przyczynił się do wyeliminowania z ruchu kierujących, którzy w ogóle nie powinni siadać "za kółko”. W miejscowości Smólnik policjanci zauważyli citroena, za kierownicą którego siedział znany im osobiście mieszkaniec pobliskiej wsi. Jeden z mundurowych podejrzewał, że mężczyzna nie ma uprawnień, o czym wspominali mu m.in. mieszkańcy. Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się -  31-latek kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień, a w dodatku jego auto nie miało aktualnych badań technicznych. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu.

Kilka godzin później, ten sam dzielnicowy otrzymał informację, że inny znany mu osobiście mieszkaniec gminy Włocławek, wrócił z zagranicy i pomimo braku uprawnień do kierowania jeździ autem po lokalnych drogach. Policjant wraz ze swoim kolegą z patrolu udał się w kierunku miejsca zamieszkania 30-latka. W pewnym momencie zauważył bmw wyjeżdżające z drogi podporządkowanej, za kierownicą którego siedział ów mężczyzna. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierujący bmw je zlekceważył. Przyspieszył, a po przejechaniu kilometra gwałtownie zjechał na teren pobliskiej posesji, po czym wyskoczył z auta i wbiegł do domu. Zdążył zrzucić z siebie ubranie i udawał, że cały czas przebywał w mieszkaniu oglądając telewizję. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, potwierdziły się podejrzenia dzielnicowego, że 30-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu otrzymał mandat karny. Usłyszał także zarzuty kierowania autem po pijanemu i nie zatrzymania się do policyjnej kontroli. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..