Wypadek, kilka kolizji i czterech pijanych kierowców

W weekend na drogach naszego regionu doszło do wypadku drogowego oraz kilku kolizji. W jednej z nich sprawcą zdarzenia był nietrzeźwy kierowca. Oprócz niego policjanci zatrzymali jeszcze trzech kierujących na podwójnym gazie.


W piątek wieczorem funkcjonariusz po służbie, przemieszczający się przez miejscowość Fabianki, zauważył bmw, którego kierujący nie trzymał prostego toru jazdy. Auto jechało od lewej do prawej krawędzi jezdni, zahaczając o pobocze i wysepki na drodze. W pewnym momencie samochód zatrzymał się na lewym pasie ruchu, w rejonie skrzyżowania, pod jednym ze sklepów. Zza kierownicy wysiadł mężczyzna, który chwiejnym krokiem ruszył w stronę lokalu handlowego. Policjant ujął 38-latka i zadzwonił na numer alarmowy. Patrol, który przybył na miejsce, zbadał stan trzeźwości mieszkańca powiatu włocławskiego. Okazało się, że miał on 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia, w sobotę od rana doszło do zdarzenia drogowego na autostradzie A-1 w miejscowości Antoniewo. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący renault 29-latek, poruszający się w kierunku Gdańska zasnął, przez co stracił panowanie nad  pojazdem i uderzył w bariery. W wyniku zdarzenia 24-letnia pasażerka doznała obrażeń ciała powyżej dni 7 i została przetransportowana do szpitala. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a prowadzone postępowanie wyjaśni okoliczności tego zdarzenia.

Kilka godzin później funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali peugeota w miejscowości Szczytno. Siedzący za kierownicą 65-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu włocławskiego stracił uprawnienia i stanie przed sądem. Z kolei późnym wieczorem policjanci „patrolówki” namierzyli we Włocławku na ul. Bartnickiej audi, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych. Jak się szybko okazało, kierujący był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto pojazd, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych. Mieszkaniec Włocławka stracił prawo jazdy i niebawem odpowie przed sądem za wykroczenie i jazdę po pijanemu.

Natomiast w niedzielę funkcjonariusze ruchu drogowego zostali skierowani około godziny 22 do Modzerowa, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem 26-latek nie ustąpił pierwszeństwa hyundaiowi, kierowanemu przez 25-latka. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Mieszkaniec pow. włocławskiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za zdarzenie drogowe został ukarany mandatem, natomiast za jazdę po pijanemu odpowie przed sądem.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA