We Włocławku jest pierwszy przypadek zakażenia COVID-19

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z przypadkami zakażeń koronawirusa, prezydent Marek Wojtkowski przekazał nowe informacje dotyczące aktualnych działań miasta. Włodarz poinformował, że we Włocławku potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia COVID-19.


Podczas dzisiejszego briefingu prezydent Marek Wojtkowski poinformował o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w mieście oraz działaniach podejmowanych przez samorząd w związku z epidemią koronawirusa. Niestety włodarz nie miał dobrych wieści dla mieszkańców, wczoraj potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia we Włocławku wirusem COVID-19. Zarażony to 57-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Francji, aktualnie przebywa w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy.

Niestety już dziś nie mogę podać dobrej informacji, że we Włocławku nie mamy osoby zakażonej koronawirusem, bo taka osoba pojawiła się i wczoraj w laboratorium w Warszawie o godzinie 17:00 taki przypadek został potwierdzony - powiedział prezydent Marek Wojtkowski 

Dwadzieścia cztery gospodarstwa domowe w mieście objęte są kwarantanną, dlatego też prezydent Włocławka zwrócił się w piśmie do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, aby działania ratusza mogli wesprzeć, także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Chodzi o to, aby osoby przestrzegały kwarantanny. Jest to  warunek bezwzględny dla bezpieczeństwa.

Prezydent odniósł się dzisiaj do dyskusji, które dotyczą wsparcia przedsiębiorców, zdaniem włodarza zapewnienie pomocy przedsiębiorcom jest zadaniem rządu, gdyż to on posiada instrumenty, które może wykorzystać. W poniedziałek ratusz ma jednak podać rozwiązanie jak pomóc lokalnym przedsiębiorcom, jak i tym którzy korzystają z lokali użytkowych na terenie Włocławka. Marek Wojtkowski przekazał również, że Zakład Aktywności Zawodowej, podjął się szycia maseczek dla mieszkańców.

Resort Zdrowia na bieżąco informuje o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W Polsce mamy jedenaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego. Dziś zmarła szósta osoba zakażona COVID-19, to 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.

Aktualna liczba osób zakażonych w Polsce : 376 wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe.

2 komentarze

Emeryt

Wojsko i policja winni pilnować i bezwzględnie egzekwować zalecenia władz !!!W tym pałami napi.....lać po pęcinach nieprzestrzegających !!!! zakazów gromadzeń !!

4 2
ID:82667

gość-29678

@~Emeryt: A kogo lać za wieloletnie zaniedbania we włocławskim szpitalu ? Kto odpowiada za zamykanie oddziałów , brak kadry , za narażanie na utratę zdrowia i życia mieszkańców Włocławka ? Może nadchodzi czas rozliczeń autorów tego bałaganu ?

4 0
ID:82671


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..