Wybrani przez społeczeństwo

„My jesteśmy wybrani przez społeczeństwo i z naszym głosem należy się liczyć” - uważa radny Jarosław Chmielewski

To motto świadczy o tym jak ambicje przesłaniają spojrzenie na rzeczywistość. Skromnie pragnę zauważyć, że prezydenta Andrzeja Pałuckiego, wiceprezydentów Jacka Kuźniewicza i Arkadiusza Horonziaka również wybrało społeczeństwo naszego miasta.

„Kto ich wybrał?” – to pytanie retoryczne z uwagi na to, że wybory są tajne. Ale jak zostali wybrani, iloma glosami to bez problemów można znaleźć w protokołach Państwowej Komisji Wyborczej. I właśnie warto to przypomnieć, właśnie teraz, nie tylko mieszkańcom Włocławka, ale i samym radnym.

Wybory do Rady miasta Włocławek odbyły się 12 listopada 2006 roku. Ilość głosów, jaką otrzymali poszczególni kandydaci była bardzo zróżnicowana. Rekordzistą listy rankingowej był Krzysztof Grządziel (1.084 głosy), a zamykał Andrzej Kazimierczak (128 głosów). Trzeba zaznaczyć, że na 2. miejscu znalazł się Andrzej Pałucki (821 głosów) a na 6. Jacek Kuźniewicz z 542 glosami. Marek Kalinowski znalazł się na 21. pozycji z 281 głosami. Ogółem wszyscy kandydaci do Rady Miasta łącznie uzyskali poparcie 11.281 wyborców, co przy liczbie uprawnionych do głosowania 96.164 daje 11,73% mieszkańców.

26 listopada 2006 r. odbyła się druga tura wyborów Prezydenta Miasta Włocławek. Większą ilość głosów uzyskał Andrzej Pałucki – 17.612. Uprawnionych do głosowania było 96.439 wyborców. Kandydat na prezydenta, Andrzej Pałucki uzyskał poparcie 18,26% mieszkańców Włocławka.

Wybór Andrzeja Pałuckiego na prezydenta i powołanie na wiceprezydentów Jacka Kuźniewicza i Arkadiusza Horonziaka spowodowały zmiany w składzie Rady Miasta. Obecny skład Rady Miasta ma poparcie 10.169 Włocławian, czyli 10,54% pełnoletnich mieszkańców w dniu wyborów.

Ma pan rację, panie radny Chmielewski, trzeba się liczyć z głosem tych, którzy zostali wybrani przez społeczeństwo. Dlatego więcej skromności i pokory państwo radni, Was też to dotyczy, szczególnie umiaru w licytowaniu się, kto ma większe poparcie społeczeństwa.

(Dionizy)
6 komentarzy

mieszkaniec

Dobrze ze ktoś przypomniał Panu Chmielewskiemu i żeby zszedł na ziemię w końcu bo buja w obłokach. Ja głosowałem na tego Pana ale więcej głosu odemnie nie otrzyma i bardzo żałuję że głosowałem na pis, jest to moja największa porażka w ostatnich latach. Pozdrawiam i czekam aż członkom pisu mieszkańcy podziękują w następnych wyborach bo nic nie robią dla mieszkańców tylko dbają o własne interesy.

0 0
ID:1755

Dirty

dokładnie, a najgorsze jest to, że komus to wytykają, a sami robia duuużo gorzej

0 0
ID:1757

wieśniak

Piękny wywód Dionizego ale trochę bez sensu. Aby poprzeć z góry założoną tezę pomieszał i dopasował wszystko po nią. Bo jeśli porównuje poparcie jakie otrzymali radni to p. Pałucki dostał te 821 głosów i to można porównać do poparcia innych radnych. Jeżeli zaś przytacza poparcie z II tury wyborów prezydenckich i przelicza to na procenty to niech poda również wynik jego kontrkandydata i doliczy do ogólnej puli głosów i wtedy jedno i drugie ulegnie zmianie. Poza tym jest tak że w ciałach kolegialnych, a takim na pewno jest Rada, decyzje zapadają większością głosów i co prawda głosy wyborców oddane na radnych w wyborach nie sumują się, ale już głosy samych radnych tak. W demokracji jest tak że rady jest równy radnemu i żadne zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże.

0 0
ID:1761

Dionizy

Wieśniak, błąd. Ja nic nie napisałem jak radni głosują tylko jak społeczeństwo głosowało na samorządowców. Stwierdzam tylko oczywiste fakty (te prawdziwe). W demokratycznym społeczeństwie każdy ma prawo rozumieć jak chce, jak mu wygodniej, ale nie ma prawa zmieniać faktów jak mu wygodniej.

0 0
ID:1762

Topór

Powyższy artykuł świadczy o miłości portalu do Urzędu Miasta.

0 0
ID:1763

quard

wasze wszystkie opinie są śmieszne wystarczy tych śmisznych spełdo polityczków olać przy następnych wyborach i mieć spokojne sumienie

0 0
ID:1764


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA