Pijani na drogach. Rekordzista miał 3,5 promila

Czterech pijanych kierujących zatrzymali wczoraj włocławscy policjanci, w tym mundurowi z grupy SPEED. Dwóch nietrzeźwych nie miało uprawnień do prowadzenia pojazdów i spowodowało kolizje. Wszyscy poniosą wkrótce konsekwencje swojego postępowania.


Do zatrzymania pierwszego kierującego z promilami doszło wczoraj przed południem. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Brześciu Kujawskim podczas kontroli skody w miejscowości Siutkówek, gm. Lubanie poddali badaniu alkomatem siedzącego za kierownicą auta 56-latka. Urządzenie wykazało u mieszkańca pobliskiej miejscowości 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.

Po południu patrol ruchu drogowego został skierowany na Al. Jana Pawła II, gdzie miało dojść do kolizji volkswagena z peugeotem. Mundurowi ustalili, że siedzący za kierownicą volkswagena nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył pojazdu poprzedzającego. Od 49-letniego sprawcy zdarzenia wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mieszkaniec Włocławka był kompletnie pijany, miał ponad 3,10 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Po godzinie 18 dyżurny włocławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Boniewo. Jak ustalili mundurowi, kierujący daewoo najechał na 2 znaki drogowe stojące przy ulicy Leśnej, po czym oddalił się z miejsca, gubiąc jedną z tablic rejestracyjnych. Policjanci szybko odnaleźli auto stojące nieopodal pod sklepem. Jak się okazało, kierującym był 31-letni mieszkaniec gminy Boniewo. Mężczyzna miał około 3,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło także na jaw, że kierował autem pomimo braku uprawnień. Za popełnione czyny 31-latek będzie się tłumaczył przed sądem.

Ostatni nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po godzinie 19:00 przez mundurowych z grupy SPEED. Funkcjonariusze patrolujący trasę DK-62 zwrócili uwagę na opla, za kierownicą którego siedział mężczyzna niekorzystający z pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu auta do kontroli przy ul. Rozdroże, policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało mieszkaniec gm. Włocławek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Za to wykroczenie oraz jazdę bez pasów został ukarany mandatem karnym, natomiast za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
2 komentarze

gość-13143

Eee tam, biskup miał więcej. Ale pana biskupa zabrali do szpitala na badania.

1 0
ID:83137

LALA20


''Strzeżcie się faryzeuszy występujących w złotych szatach ''.

0 0
ID:83139


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..