10 milionów euro na działania rozwojowe dla Włocławka

Włocławek walczy o 10 milionów euro na działania rozwojowe dla miasta. Prace nad projektem pod nazwą Włocławek-miasto nowych możliwości. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam, ratusz rozpoczął w maju 2019 roku wkroczyły w kolejną fazę. Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do konsultacji społecznych.


Program „Rozwój Lokalny”, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 - 2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, adresowany jest do 225 małych i średnich miast, wyłonionych przez Polską Akademię Nauk jako ośrodki z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą w kraju. Jednym z takich miast jest Włocławek. Program stanowi odpowiedź na najważniejsze wyzwania, z jakimi borykają się miasta, takie jak wdrażanie standardów dostępności, wspieranie przedsiębiorczości i lokalnej gospodarki, czy poprawa jakości usług instytucji publicznych.

Warto przypomnieć, że od 19 grudnia 2019 roku, kiedy to Włocławek zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu (zarys projektu z Włocławka zajął 6. miejsce spośród 212 zgłoszonych propozycji), rozpoczął się okres intensywnej pracy nad przygotowaniem Kompletnej Propozycji Projektu, czyli dwóch strategicznych dokumentów: Planu Rozwoju Lokalnego oraz Planu Rozwoju Instytucjonalnego. Od tego czasu, wspólnie z przedstawicielami różnych środowisk miejskich, w tym przedsiębiorcami, szkołami i instytucjami miejskimi, ratusz wypracowuje Nową Ścieżkę Rozwoju dla Włocławka.

Pracujemy nad opracowaniem programu rozwoju lokalnego, rozwoju instytucjonalnego, który przesunie nasze miasto na drogę rozwoju, przyspieszenia. Droga rozwoju ma zapewnić dostatek następnym pokoleniom naszego miasta - mówił zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki

Nowa ścieżka rozwoju to nic innego, jak napisany razem z mieszkańcami plan rozwoju Włocławka w trzech głównych aspektach: społecznym, gospodarczym i środowiskowym. Urząd chce, aby dzięki wsparciu Państw Darczyńców, tj. Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, nasze miasto znów stanowiło ważny ośrodek społeczno - gospodarczy na mapie Polski. Ratusz zakończył etap diagnostyczny projektu, aktualnie przy współpracy z doradcami Związku Miast Polskich, przechodzi przez fazę konsultacji społecznych. Po ich zakończeniu nastąpi opracowanie projektu, który zostanie oceniony przez ekspertów. Stawka to 10 milionów euro na działania rozwojowe dla naszego miasta. 

Myślę, że będzie to wsparcie widoczne w mieście, ale także wsparcie, które spowoduje znaczne usprawnienia w pracy Urzędu Miasta i jednostek podległych. Zależy nam, żeby Państwo – mieszkańcy Włocławka – włączyli się i przedstawili swoje koncepcje - informował prezydent Włocławka Marek Wojtkowski

Plenerowe spotkania z mieszkańcami dotyczące rozwoju Włocławka będą odbywały się w parku na Słodowie. Pierwsze z nich już 24 czerwca 2020 roku w godz. 16.00 – 18.00. Kolejne spotkania odbędą się: 1 lipca 2020 r. w godzinach 10.00- 12.00 i 4 lipca 2020 roku w godz. 16.00 – 18.00. 

Na stronie internetowej wloclawek.pl dostępna jest tak zwana Karta Pomysłu, dzięki której mieszkańcy mogą podzielić się wizją rozwoju miasta. Pomysły na rozwój Włocławka należy zgłaszać, wypełniając Kartę Pomysłu dostępną (TUTAJ). Pod tym adresem zamieszczone są również szczegółowe informacje i instrukcja wypełniania karty. Po wypełnieniu, Kartę Pomysłu należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected] lub wrzucić do urny na korespondencję znajdującej się w holu Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 w terminie do dnia 10.07.2020 r.


3 komentarze

gość-60847

Karta pomysła ? To jak w Kiepskich , oni też maja często pomysła .

2 0
ID:83135

gość-98742

ja mam pomysła, wyburzyć tak zwane śródmieście o obsiać żytem, tak samo pozostałe wolne tereny. Zboże będzie na chleb, a słoma do słynnej spalarni, czy ciepłowni.

2 0
ID:83136

LALA20


Śródmieście Włocławka, powinno wyglądać jak księga - pierwsze obrazki, zachęcają do oglądania reszty miasta.

P.S.
Wróciłem z Sajgonu do Bundes, to był tydzień - rozpacz - żal mi mojego domu i rodziny.
P.iS. i kler rządzą - przykre.

0 0
ID:83138


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..