Pierwszy wakacyjny weekend - trzech pijanych kierowców

W miniony weekend na terenie miasta i powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Mundurowi zatrzymali jednak trzech nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymali trzy prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.


Mundurowi z Włocławka wspierani przez grupę SPEED podczas pierwszego weekendu wakacyjnego dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego tak, aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu swojej podróży. Przez trzy dni policjanci ruchu drogowego nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 29 zdarzeń drogowych okazało się kolizjami.

W czasie działań policjanci na drogach zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili na tzw. „podwójnym gazie”. Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego przyczynił się świadek, który w piątek widząc zachowanie 47-letniego kierującego vw poinformował mundurowych z Chocenia. Kiedy policjanci dotarli na miejsce wyczuli silną woń alkoholu od kierowcy, a przeprowadzone badanie tylko potwierdziło ten fakt. Urządzenie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Następnego nieodpowiedzialnego kierowcę ujawnili policjanci ruchu drogowego w sobotę podczas kontroli drogowej w Lubrańcu na ul. Al. Lipowej. Jak się okazało badanie trzeźwości 27-letniego kierowcy vw wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Do ostatniego zatrzymania doszło w niedzielę w miejscowości Czaple Nowe (gmina Lubień Kujawski), gdzie według zgłoszenia pojazd audi uderzył w ogrodzenie posesji. Na miejscu policjanci z Posterunku Policji w Lubieniu Kujawskim zatrzymali 25-letnią kierującą, u której badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu.

Natomiast tylko jednego dnia policjanci z włocławskiej grupy SPEED zatrzymali trzem kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia w obszarze zabudowanym. W dwóch przypadkach na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku na ograniczeniu do 40 km/h w pobliżu oznakowanego przejazdu dla rowerów urządzenie pomiarowe wykazało przekroczenie prędkości o 59 km/h i 70 km/h. Natomiast na ulicy Krzywa Góra kierująca miała na liczniku podczas pomiaru 111 km/h tj. więcej o 61 km/h niż obowiązująca ją tam „pięćdziesiątka”.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..