Rozwój aktywnej turystyki w kujawsko-pomorskich parkach

W ramach międzynarodowego projektu ThreeT opracowana zostanie koncepcja rozwoju aktywnej turystyki na terenie kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych. Nowe formy rekreacji były tematem wideokonferencji z udziałem radnych województwa.


W Kujawsko-Pomorskiem nie brakuje atrakcji turystycznych, zarówno tych kulturowych, jak i przyrodniczych. Praktycznym działaniem jest łączenie ich w ścieżki tematyczne. Takimi w naszym województwie są między innymi Szlak TeH2O, W Labiryntach Natury Borów Tucholskich, Kujawsko-Pomorskie Zakamarki i Konstelacje Dobrych Miejsc oraz Szlak Fortyfikacji. W ramach projektu ThreeT opracowana zostanie koncepcja rozwoju aktywnej turystyki na terenie parków krajobrazowych w naszym regionie. Propozycje nowych form wypoczynku i rekreacji były tematem wideokonferencji z udziałem członków zarządu województwa i radnych.

Na bazie doświadczeń zagranicznych i oferty turystycznej parków krajobrazowych w Kujawsko-Pomorskiem powstanie koncepcja rozwoju turystyki oparta o formy aktywnego wypoczynku i rekreacji, m.in. turystykę rowerową, pieszą, kajakową i nordic walking. Projekt zostanie opracowany jeszcze w tym roku. W wideokonferencji wzięli udział członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść, wiceprzewodnicząca sejmiku Agnieszka Kłopotek, radni województwa Katarzyna Lubańska i Konstanty Dombrowicz oraz reprezentanci dziesięciu parków krajobrazowych.

W ubiegłym roku zagraniczni partnerzy projektu ThreeT odwiedzili nasz region, by poznać lokalne atrakcje turystyczne. Gościom pokazano dobre rozwiązania w zakresie turystyki ekologicznej: budowę infrastruktury turystycznej (parkingi, ścieżki rowerowe, trasy kajakowe) i sposoby popularyzacji miejsc mniej znanych. Wnioski z wizyty posłużyły do realizacji projektów na terenach turystycznych. W podobnych wizytach za granicą uczestniczyli przedstawiciele województwa kujawsko-pomorskiego.

Projekt ThreeT jest przedsięwzięciem międzyregionalnym (partnerstwo regionów ośmiu krajów – Polski, Włoch, Hiszpanii, Finlandii, Rumunii, Węgier, Malty, Niemiec) w ramach Programu Interreg Europa, którego celem jest popularyzowanie miejsc o walorach kulturowych i przyrodniczych poprzez tworzenie ścieżek tematycznych i rozwój już istniejących.

2 komentarze

gość-15961

Ciekawe czy poruszano problem ogromnej dewastacji Włocławsko -Gostyńskiego parku krajobrazowego przez nielegalną zabudowę , nielegalne wycinki drzewostanu przez prywaciarzy i sprzedaż terenów ostoi zwierzyny .... no i zieloni jakoś milczą o tych dewastacjach .

2 0
ID:83184

LALA20

@~gość-15961:

Ćwoki, pozostaną ćwokami, a w niedzielę, pójdą do kościoła.

0 0
ID:83196


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..