Włocławski szpital ma nawą pracownię tomografii

Dziś w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbyło się otwarcie nowej pracowni tomografii komputerowej, to już druga pracownia, która została utworzona na potrzeby szybkiej diagnostyki pacjentów SOR.


W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Popiełuszki we Włocławku działa od dziś drugi wysokiej klasy tomograf komputerowy. W uroczystym otwarciu nowej pracowni tomograficznej, dedykowanej pacjentom oddziału ratunkowego, uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który następnie spotkał się z pracownikami lecznicy. Nowoczesna aparatura ma wpłynąć na podniesienie standardu świadczonych usług medycznych oraz pozwolić lepiej wykorzystać kwalifikacje i doświadczenie personelu medycznego. 

Szybka diagnostyka chorych, którzy trafiają do szpitala w trybie nagłym to warunek właściwej pomocy, często na wagę życia. Powstanie drugiej pracowni tomograficznej to kolejny, niezbędny element kompleksowej modernizację placówki niezwykle ważnej dla mieszkańców tej części regionu. Mam świadomość, że ta modernizacja jest konieczna, prowadzimy ją etapami od wielu lat. Teraz przystępujemy do najważniejszej jej części. Jeszcze w tym roku rozpocznie się zapowiadana budowa nowego gmachu głównego – mówi marszałek Piotr Całbecki


Szpital we Włocławku przygotowuje się do dużej inwestycji. Nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego jednego z istniejących pawilonów. Na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych zintegrowany blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja.


Procedura wyłaniająca wykonawcę prac budowlanych jest na finiszu. Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 170 milionów złotych. Na montaż finansowy złożą się środki samorządu województwa (w ramach drugiego etapu naszego medycznego pakietu stulecia, finansowanego kredytem pomocowym Europejskiego Banku Inwestycyjnego) i dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki Unii Europejskie perspektywy 2014-2020). Obiekt powinien być gotowy w 30 miesięcy.

3 komentarze

gość-82704

Ciekawe dlaczego ten pan nie chwali się jak zamykane są oddziały włocławskiego szpitala ? Podobnie zresztą ja ,,społeczna rada szpitala ''

1 1
ID:83299

gość-13703

Dokładnie ....Zamykane oddziały to koszmar dla pacjentów .

1 1
ID:83301

gość-64121

Covid 19 we włoclawskim szpitalu brak organizacji pobierania próbek tego przyczyną

1 1
ID:83319


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA