Granice miasta zostaną przesunięte o ponad 76 hektarów

Poszerzenie granic Włocławka jest związane z planami inwestycyjnymi, miasto chce stworzyć mieszkańcom lepsze możliwości komunikacyjne. W planach jest budowa alternatywnego połączenia Michelina z pozostałą częścią miasta.


Obecnie dostępność komunikacyjna  osiedla Michelin do centrum oparta  jest wyłącznie na jednej drodze - alei Jana Pawła II. Dziś jednak droga ta jest znacznie obciążona ruchem. Na podstawie uwag i oczekiwań zgłoszonych przez mieszkańców w 2019 roku dokonano szczegółowej analizy możliwości pod względem uwarunkowań przestrzennych i przyrodniczych miasta. Powstała kompleksowa koncepcja połączenia dróg dla Michelina, która uwzględnia między innymi realizację drogi poza granicami administracyjnymi miasta.

Jak poinformował zastępca prezydenta Włocławka, aby poprawić układ komunikacyjny i budować drogę alternatywną dla al. Jana Pawła II, granice miasta zostaną przesunięte o ponad 76 ha. To obszar, który gwarantuje budowę drogi łączącą ulicę Wiejską z aleją Jana Pawła II oraz ulicę Szyszkową odsuniętą od zabudowań.

Sam proces przesunięcia granic nie jest łatwy i z całą pewnością nie byłby możliwy gdyby nie zrozumienie ze strony Radnych Gminy Włocławek. Bardzo Wam dziękuję. Osobiście bardzo zaangażowani byli również Pani Anna Gembicka - Poseł, Sekretarz Stanu w MFiPR, Magdalena Korpolak-Komorowska - Wójt Gminy Włocławek, Marek Wojtkowski - Prezydent Miasta Włocławek. Dziękuję również Radnym Miasta Włocławek oraz Radnym Powiatu Włocławskiego, którzy od samego początku byli bardzo przychylni dla idei. Osobne i szczególne podziękowania należą się zespołowi, który pracował nad wnioskiem (ocena formalna Wojewody bez uwag) pod kierunkiem Pani Jolanty Stańczak-Bromirskiej - Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Izabeli Księżak - Kierownika Referatu Zagospodarowania Przestrzennego w WUiA UM. Warto zwrócić uwagę na bardzo ważną wartość ostatnich miesięcy pracy. Dla dobra Włocławka i jego mieszkańców potrafiliśmy razem współpracować niezależnie od poglądów czy przynależności partyjnych. To nasze wspólne zwycięstwo. Mam nadzieję, że takich pozytywnych przykładów będzie dużo więcej- poinformował na fb Krzysztof Kukucki 

W koncepcji kompleksowe połączenie dróg pozwala na szybkie i bezkolizyjne przemieszczanie się. Przedsięwzięcie ma wpłynąć, także na rozwój transportu lokalnego. Poszerzenie granic miasta jest konieczne dla zabezpieczenia terenów pod realizację inwestycji drogowej, która zapewni spójność komunikacyjną i jednocześnie wpłynie na poprawę dostępności zewnętrznej regionu.


4 komentarze

gość-78100

a może przedłużyć do Wieńca ?

2 0
ID:83350

gość-13237

albo do Lubrańca

0 1
ID:83353

LALA 20


John Jacob Astor , miał podobne zamiary , rozbudowując Nowy Jork ......................................................................... .

0 0
ID:83355

LALA 20


Podam , jako ciekawostkę - w 1880 roku , Nowy Jork , przekroczył magiczną liczbę - 1.000. 000. mieszkańców .

0 0
ID:83361


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..