Dwóch pijanych kierowców ujętych przez świadków

W miniony weekend na terenie miasta i powiatu dzięki zdecydowanej reakcji świadków zatrzymano dwóch pijanych kierowców. Pierwszy ujęty został przez innego uczestnika ruchu drogowego podczas ucieczki z rozbitego auta, natomiast drugiego schwytał policjant przebywający w czasie wolnym od służby. 


W sobotę po południu dyżurny włocławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o dachowaniu auta w m. Wieniec, gm. Brześć Kujawski. Z relacji świadka wynikało, że z rozbitego renault w pobliskie pole uprawne uciekają dwie osoby. Mężczyzna zatrzymał się, by pomóc poszkodowanym, tymczasem zachowanie osób opuszczających rozbite auto było dla niego co najmniej dziwne i wzbudziło jego podejrzenia. Świadek niezwłocznie zareagował i schwytał jednego z uciekinierów. Drugiego zatrzymali policjanci po przybyciu na miejsce. Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia i kierowcę pojazdu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-latek siedzący za kierownicą renault podczas wyprzedzania innego pojazdu wpadł w poślizg, stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu. Mieszkaniec Włocławka był pijany, miał ok. 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny od renault. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

Z kolei w niedzielę na terenie miasta, dzięki reakcji funkcjonariusza Wydziału Konwojowego będącego w czasie wolnym od służby, zatrzymany został nietrzeźwy kierowca forda. Policjant po południu przyjechał z rodziną do jednej z restauracji typu fast-food i zwrócił uwagę na nieskoordynowane manewry innego uczestnika ruchu drogowego stojącego przed nim. Kierowca forda bardzo nieudolnie próbował wyjechać z kolejki, cofając w kierunku wjazdu do restauracji. Gdy zrównał się z pojazdem policjanta, jego wygląd wzbudził dodatkowe podejrzenia. Funkcjonariusz otworzył drzwi od strony kierowcy i od razu poczuł silną woń alkoholu. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał umundurowany patrol, który potwierdził jego podejrzenia. Siedzący „za kółkiem” forda 34-latek był kompletnie pijany, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi Włocławka zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna będzie się tłumaczył ze swojego postępowania przed sądem.

Zatrzymanym za jazdę po pijanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dzięki obywatelskiej postawie świadków obaj poniosą konsekwencje swojego postępowania.
1 komentarz

gość-31882

oj znowu maja wyniki brawo chłopcy radarowcy

1 1
ID:83538


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA