Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się na początku ubiegłego roku. Do wybuchu epidemii Covid-19 zajęcia prowadzone były w trybie stacjonarnym. Z takich kursów skorzystało już 3,7 tysiąca osób. Największym zainteresowaniem cieszyła się dotąd nauka języka angielskiego. Ze względu na zagrożenie epidemiczne opracowaliśmy nową formę nauki –
kursy online z lekcjami prowadzonymi na żywo przez internet.
Obecnie prowadzona jest rekrutacja zarówno na kursy online, jak i zajęcia stacjonarne. Organizatorzy szczególnie zachęcają do nauki zdalnej, z domowego zacisza. Proponują zajęcia odbywające się przez internet. Takie lekcje prowadzone są w dwunastoosobowych grupach za pomocą internetowego komunikatora. Narzędzie można obsługiwać zarówno na komputerze, jak i na tablecie czy telefonie. Lektorzy prowadzą zajęcia na żywo, każdy z uczestników może zadawać pytania, zgłaszać uwagi i komunikować się z innym członkami grupy, jak w przypadku zajęć stacjonarnych. Zapisy na zajęcia za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej
www.projektmowiszmasz.pl.
Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić swoje kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Naszą ofertę szkoleń językowych dla dorosłych dostosowujemy do obecnej sytuacji epidemicznej – proponujemy nauczanie zdalne, bez wychodzenia z domu – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. Proponujemy dwa rodzaje szkoleń: 180-godzinne (ponad roczny kurs) lub skrócone, 60-godzinne (od 3 do 4 miesięcy nauki). Po każdym kursie uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.
Szkolenia przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup: osób z wykształceniem maksymalnie średnim, osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia), osób powyżej 50 roku życia (bez względu na wykształcenie). Z udziału wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą.