Środki dla organizacji wspierających niepełnosprawnych

Blisko pół miliona złotych otrzymały w tym roku organizacje pozarządowe, które realizują projekty ułatwiające osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym dostęp do lecznictwa, a także pomagają w zorganizowaniu zajęć rehabilitacyjnych i warsztatów.


Na projekty mające na celu zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnością do lecznictwa specjalistycznego, terapii i rehabilitacji województwo przeznaczyło 100 tysięcy złotych. Wśród organizacji, które otrzymają dotację są działająca na terenie powiatu brodnickiego Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Volo Vivere”, która realizuje zadanie  „Terapia Plus – Rehabilitacja Osób Niepełnosprawnych w Warunkach Domowych” oraz radziejowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przytulanka”.

Dostrzegamy i wspieramy działania instytucji i organizacji pozarządowych, które dają osobom niepełnosprawnym szansę na to, żeby ich codzienność stała się po prostu łatwiejsza. Skuteczna forma prowadzenia rehabilitacji w warunkach domowych i w przystosowanych do tego placówkach, a także przygotowanie osób niepełnosprawnych do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia to niezwykle ważne zadania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

„Wiem Więcej 2020” to zadanie działającego w Bydgoszczy Polskiego Związku Niewidomych z Okręgu Kujawsko-Pomorskiego. Ten oraz siedem innych projektów otrzymają dofinansowanie  w ramach konkursu dotyczącego rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Wsparcie wynosi 135 tysięcy złotych.

250 tysięcy złotych przeznaczono na osiemnaście zadań wspierających działania z zakresu opieki nad osobami przewlekle chorymi. Pomoc otrzyma m.in. realizujące projekt „Razem silniejsi” Stowarzyszenie „Pomóż Sobie Pomagając Innym” z powiatu sępoleńskiego, a także Caritas Diecezji Bydgoskiej na zadanie „Okryjmy ich płaszczem troski 2020 r.”.

Urząd Marszałkowski wsparł realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W puli środków, które trafią do NGO na te działania jest blisko 8 milionów złotych, które zostały rozdysponowane w ramach 26 konkursów.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA