Wzmożone kontrole policyjne na włocławskich drogach

Dziś rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego we wszystkich krajach starego kontynentu policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania ukierunkowane na bezpieczeństwo uczestników ruchu. W przedsięwzięcie to włączają się również funkcjonariusze z włocławskiej „drogówki”. Przez tydzień będą przeprowadzali wzmożone czynności o charakterze prewencyjno-edukacyjnym na drogach naszego miasta i powiatu.


Już dziś rozpoczęła się akcja „Road Safety Days” czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej założeniem jest „wizja zero” czyli brak ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W związku z tym na drogach naszego miasta i powiatu można spotkać wzmożoną ilość patroli, które głównie zwracają uwagę na dostosowanie prędkości pojazdów do obowiązujących limitów, ale także na inne wykroczenia w ruchu. Wszystko po to, by zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych, a tym samym poprawić bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Działania potrwają do wtorku 22 września. W ich trakcie policjanci będą nie tylko kontrolować pojazdy, ale także rozmawiać z kierowcami i pozostałymi uczestnikami ruchu o właściwym zachowaniu na drodze i przestrzeganiu obowiązujących przepisów.


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA