Policja i sanepid wspólnie kontrolują placówki handlowe

Policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej sprawdzają czy ponownie otwarte galerie i centra handlowe funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym. Działania mają na celu karanie i informowanie o skutkach lekceważenia nakazów i zakazów.


Od soboty na terenie całego kraju zgodnie z nowymi przepisami wprowadzono możliwość handlu na terenie sklepów wielkopowierzchniowych, czyli galeriach, parkach i centrach handlowych. Jednak żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa wprowadzono na terenie placówek handlowych znaczne ograniczenia w ilości klientów. Nasza społeczna odpowiedzialność i prowadzone wspólne kontrole policjantów i pracowników inspekcji sanitarnej pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa.

Dlatego przypominamy, że w placówkach handlowych oraz na poczcie obowiązuje limit klientów: w sklepach do 100 m2 - 1 osoba na 10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2. Przez cały czas jest  obowiązek zakrywania ust i nosa oraz noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk. Od 28 listopada, w ścisłym reżimie sanitarnym otwarte zostały galerie handlowe i parki handlowe. Wyjątek stanowi działalność sal zabaw, których funkcjonowanie jest zawieszone.

Trzeba pamiętać także o godzinach dla osób w wieku powyżej 60 lat, którzy od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 12 w sklepach, drogeriach, aptece oraz na poczcie mogą przebywać i robić zakupy wyłącznie tylko oni. Jedynym  wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. UWAGA! 24 grudnia nie obowiązują godziny dla seniora.

Dlatego policjanci z Włocławka wspólnie z inspektorami sanepidu będą kontrolować stosowanie obostrzeń, szczególnie teraz przed zbliżającymi się Świętami. Działania mają na celu nie tylko karanie, ale także informowanie o skutkach lekceważenia nakazów i zakazów.
2 komentarze

gość-22758

policja - w stanach np. powszechnie szanowana służba publiczna, pomocna obywatelom i spełniająca swe zadanie. W Polsce to pachołki władzy nie szanowani przez nikogo - ani przez społeczeństwo ani przez swoich mocodowaców.

1 0
ID:83902

gość-86706

@~gość-22758: Masz rację , to Policja na polecenie rządu PO strzelała gumowymi kulami do górników na Śląsku gdy protestowali przeciwko zamykaniu kopalń .

1 3
ID:83903


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..