Poczta wyemitowała znaczek Wojsk Obrony Terytorialnej

Wtorek był dniem promocji znaczka Wojsk Obrony Terytorialnej. W siedzibie głównej Poczty Polskiej odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli: gen. dyw. Wiesław Kukuła – Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej oraz prezes zarządu Poczty Polskiej.


Znaczek został wydany na okoliczność oficjalnego powołania Armii Krajowej, którego data przypada na dzień 14 lutego 1942 r. Mikroskopijna przestrzeń znaczka symbolizuje znacznie więcej niż mogłoby się wydawać, to mały znaczek wielkiej wagi. Ponad 160 pracowników Poczty Polskiej to nasi żołnierze, Terytorialsi. Promocja znaczka ma na celu zakorzenienie postaw obronnych i stworzenie silnych fundamentów współdziałania z Pocztą Polską.

Przyszło nam żyć w trudnych czasach – jak nigdy wcześniej, dzisiaj widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łączenie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem” – podkreślił  gen. dyw. Wiesław Kukuła.

Znaczek obiegowy posiadający nominał 1,40 zł został wydany w nakładzie 1 mln egzemplarzy. Dostępny jest we wszystkich placówkach pocztowych na terenie Polski. Znaczek został opracowany zgodnie z „Księgą Znaczków Pocztowych 2021” i jest wydrukowany techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 25,5 mm. Dodatkowo została wydana koperta okolicznościowa FDC (ang. first day cover) z naklejonym znaczkiem pocztowym, ostemplowana okolicznościowym datownikiem, która jest wydana w nakładzie 1370 egzemplarzy z przeznaczeniem do placówek specjalistycznych. Okolicznościowy datownik emisji filatelistycznej „Wojska Obrony Terytorialnej” jest dostępny przez miesiąc od dnia promocji znaczka wyłącznie w placówce Poczty Głównej w Warszawie.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Żołnierze WOT są silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym będą zabezpieczać obywateli i infrastrukturę. W czasie wojny będą wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić będą siłę wiodącą. W czasie pokoju głównym zadaniem WOT będzie przeciwdziałanie skutkom sytuacji kryzysowych i klęsk żywiołowych. Nowy rodzaj Sił Zbrojnych będzie współdziałać, wspierać i uzupełniać działania innych służb ratowniczych.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA