Tej zimy do posypywania dróg zużyto około 1700 ton soli

Na ulicach Włocławka trwa akcja "Zima". W ostatnich dniach pługi i piaskarki PGK Saniko i Drog-Tomu non stop krążą po mieście oczyszczając miasto ze śniegu. Od początku zimy do posypywania dróg zużyło około 1700 ton soli.


PGK „Saniko” do odśnieżania ulic wykorzystuje tradycyjne pługi montowane na podwoziach samochodów ciężarowych. Spółka w chwili obecnej posiada dziewięć tego rodzaju urządzeń. Spółka posiada w swym taborze także pięć piaskarko – solarek typu ECO i ECOS oraz polewaczko - solarkę Combi Soliq. Spółka wykorzystuje również 3 ciągniki z rozsiewaczami soli, które pracują m.in. na ścieżkach rowerowych, a także 3 samochody specjalistyczne wykorzystywane do obsługi kładek i przystanków autobusowych. Saniko zajmuje się zimowym utrzymaniem ulic we współpracy z Firmą Inżynieryjno-Drogowa Drog-Tom, która dysponuje kolejnymi 8 pługami odśnieżnymi zamontowanymi na 5 piaskarko-solarkach i 3 ciągnikach.

Każdy z pojazdów wyposażony jest w system X-Track GPS, pozwalający kontrolować ich prace. Dzięki temu dyspozytor może szybciej i sprawniej reagować na sygnały o zmieniającej się bardzo często w okresie zimy sytuacji na ulicach miasta. Ponadto wszystkie pojazdy wyposażone są także w system łączności radiowej, dzięki któremu kierowcy pozostają w stałej łączności z bazą spółki.

Zimowym utrzymaniem we Włocławku objęte są wszystkie główne ciągi komunikacyjne, po których porusza się komunikacja zbiorowa (autobusy i ruch tranzytowy), drogi stanowiące główne szlaki łączące dzielnice, a także ulice stanowiące połączenia komunikacyjne na poszczególnych osiedlach. W sumie odśnieżaniem objętych jest blisko 200 ulic Włocławka.

Akcja „Zima” obejmuje także utrzymanie ścieżek rowerowych oraz przystanków autobusowych. Utrzymanie ich w należytym porządku, szczególnie w okresach wyjątkowo obfitych i uciążliwych opadów śniegu wymaga od „Saniko” pełnego zaangażowania i profesjonalnego podejścia. W sytuacjach, takich wszystkie siły jakimi dysponuje przedsiębiorstwo kierowane są w pierwszej kolejności na główne ulice miasta oraz drogi przelotowe np. Droga Krajowa nr 91, ul. Kruszyńska, Al. Kazimierza Wlk. czy Królowej Jadwigi. W następnej kolejności podejmowane są działania na drogach międzyosiedlowych, a na końcu na objętych akcją ulicach osiedlowych.

Od początku sezonu zimowego 2020/2021 konsorcjum PGK Saniko – FID Drogtom do posypywania dróg zużyło łącznie około 1700 ton soli. Nie ma jednak obaw, że w razie zwiększonego zużycia soli, może jej zabraknąć. Obecnie spółka posiada w magazynie kilkaset ton surowca, a w razie ostrego ataku zimy zapasy magazynowe są sukcesywnie uzupełniane, co zapewniają spółce odpowiednie klauzule zawarte w umowie z dostawcą soli.  
1 komentarz

gość-38121

Sól w połączeniu z wodą tworzy silnie trującą substancję o właściwościach żrących i niszczących trawę , drzewa , zatruwających rzeki i wody gruntowe . A ekolodzy jakoś o tym zapominają i nie protestują na ulicach , nie przykuwają się łańcuchami do drzew , nie donoszą do straży wiejskich na trucicieli zieleni ? A może dlatego że za to im nikt nie płaci ?

0 0
ID:84125


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA