4 marca ruszy nabór wniosków na wymianę pieców

Urząd Miasta ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji na dofinansowanie kosztów związanych z ochroną powietrza poprzez redukcję niskiej emisji zanieczyszczeń. Dofinansowanie udzielane jest w formie dotacji w wysokości 4 000 złotych.


Nabór wniosków o udzielenie dotacji ruszy 4 marca 2021 r. Wnioski przyjmowane będą w sposób ciągły, aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w bieżącym roku kalendarzowym (istnieje możliwość przyjęcia 100 wniosków), liczy się kolejność składanych wniosków. Do wniosku należy dołączyć kserokopię umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego lub warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej.

Dotacja skierowana jest wyłącznie do osób fizycznych posiadających prawo do dysponowania nieruchomością położoną na terenie miasta Włocławek (np. własność/współwłasność/użytkowanie wieczyste nieruchomości). Dofinansowanie dotyczy wyłącznie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, szeregowej i bliźniaczej. Warunkiem koniecznym do skorzystania z dotacji celowej jest posiadanie czynnego ogrzewania węglowego. Dofinansowaniu nie podlegają zadania już wykonane ani związane z wymianą innych źródeł ciepła niż opalane węglem.

Dofinansowanie nie dotyczy nieruchomości wykorzystywanych sezonowo np.: domów letniskowych; urządzeń grzewczych w budynkach niezamieszkałych, w których instalowane jest pierwsze źródło ogrzewania; zakupu przenośnych urządzeń grzewczych niebędących integralną częścią podstawowego źródła ogrzewania.

Wniosek wraz z załącznikami o przyznanie dotacji celowej będzie można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej UM Włocławek (zakładka „Środowisko, informacje, wykaz danych” - „Dotacja na wymianę ogrzewania 2021” – zabudowa mieszkalna jednorodzinna) lub osobiście w budynku Urzędu Miasta Włocławek ul. 3 Maja 22, 87-800 Włocławek (holl).

Wnioski będzie można składać: w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 poprzez wrzucenie wniosku bezpośrednio do urny, osobiście na parterze w budynku Urzędu Miasta Włocławek ul. 3 Maja 22, 87-800 Włocławek (holl). Można też wysłać wniosek pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Włocławek Wydział Środowiska ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek lub przesłać wniosek na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Miasta Włocławek na platformie ePUAP: /umwloclawek/skrytka.
2 komentarze

gość-76497

100 wniosków? dla kolegów i radnych ma się rozumieć? Co to za dbanie o środowisko? Przecież to pic na wodę jak cholera Do tego 4 koła dopłaty, śmiechu warte - jak dobry piec kosztuje 15-20 tysięcy, No ale PR się robi, nie? DBAMY O CZYSTE POWIETRZE! hahahahahahah żenada to mało powiedziane.

1 0
ID:84153

gość-84356

@~gość-76497: I śmieci po cichu będziemy palić ,a podatnikom wciśniemy kit że to ,,ekologiczne śmieci'' a żeby zamknąc im buzie wyślemy drona nad kominy podatników ale nad kopcący nocami komin MPEC już nie .

0 0
ID:84154


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA