Weekend na drogach: wypadki, śmierć i pijani kierowcy

W weekend na terenie powiatu włocławskiego doszło do trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby odniosły obrażenia, a jedna poniosła śmierć na miejscu. Mundurowi zatrzymali także czterech pijanych kierowców.


Pierwszy wypadek miał miejsce o godzinie 10:30 w Starym Brześciu Kujawskim na drodze K-62. 38-letni kierujący zestawem ciężarowym podczas manewru skrętu w lewo do stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi ford jadącemu z naprzeciwka w kierunku Włocławka. W wyniku uderzenia pasażerka osobówki została przewieziona do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Kilka godzin później na drodze W-270 doszło do wypadku drogowego, w którym jeden uczestnik poniósł śmierć na miejscu. Około godziny 17:00 zostaliśmy powiadomieni, że w miejscowości Dobierzyn (gmina Lubraniec) zderzyły się dwa pojazdy. Na miejscu policjanci ruchu drogowego wspólnie z prokuratorem wstępnie ustalili, że 25-letni kierujący oplem jadąc w kierunku Lubrańca na prostym odcinku drogi W-270 nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w pojazd ciężarowy marki scania jadący w kierunku Brześcia Kujawskiego. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu wypadku. Policjanci sprawdzili trzeźwość 35-letniego kierującego ciężarówką które wykazało, że był on trzeźwy.

Ostatni wypadek odnotowano w sobotę po godzinie 16 w gminie Lubraniec, gdzie zderzyła się osobówka i motorower. Na miejscu policjanci ustalili, że 18-letni kierujący oplem na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Józefowo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. Poszkodowany 16-latek z jednośladu trafił do szpitala, gdzie obrażenia okazały się powyżej dni 7. Kierowcy byli trzeźwi.

Podczas weekendu mundurowi zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkanie gminy Kowal, którego policjanci ruchu drogowego zatrzymali w niedziele (07.03.2021) około godziny 16 w Kowalu na ulicy Kołłątaja. Badanie trzeźwości 46-letniego kierującego pojazdem opel wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca nie powinien jechać, bo ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Teraz włocławscy policjanci w każdym przypadku prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości prowadzą postępowania, w których każdemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności . Natomiast mieszkańcowi powiatu włocławskiemu, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.  
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA