Podpisano umowy na dokumentację kolejnych obwodnic

Ruszają prace nad dokumentacją dla obwodnic Lipna i Kowalewa Pomorskiego. To dwie z sześciu obwodnic, które powstaną w wojewótwie kujawsko-pomorskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. 


Spośród dziewięciu ofert, jakie wpłynęły w przetargu na dokumentację obwodnicy Kowalewa Pomorskiego, najkorzystniejszą okazała się oferta złożona przez Lafrentz Polska z Poznania. Jej wartość to 2 451 722,10 zł. W przetargu na dokumentację obwodnicy Lipna wpłynęło sześć ofert. Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy  Voessing  Polska z Poznania o wartości 1 722 000,00 zł. Zadaniem projektantów będzie wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z jej uzyskaniem.

Po wybudowaniu obwodnicy Lipna trafi na nią ruch tranzytowy, jaki obecnie koncentruje się w mieście na DK67. Obwodnica podniesie komfort i płynność przejazdu, ponieważ kierowcy jadący w kierunku Włocławka i autostrady A1 nie będą wjeżdżać do centrum miejscowości. W przyszłości obwodnica Lipna ułatwi też dojazd do przygotowywanej drogi ekspresowej S10 relacji Toruń - Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej.  Szacunkowa długość obwodnicy ma wynosić 6 kilometrów.

Celem budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na DK15. Jest to droga o znaczeniu międzyregionalnym, która wyprowadza ruch z Torunia i korytarza autostrady A1 w kierunku województwa warmińsko-mazurskiego i korytarza drogi ekspresowej S7 pomiędzy Warszawą a Gdańskiem.  Inwestycja ta będzie kontynuacją działań na rzecz usprawnienia ruchu na DK15. W 2016 r. oddana została obwodnica Brodnicy, a obecnie w realizacji jest też obejście Nowego Miasta Lubawskiego. Szacunkowa długość: 8 km .

Na początku maja podpisano umowy dla obwodnic Strzelna, Kruszwicy i Brześcia Kujawskiego (czytaj więcej). Obwodnice powstaną w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Okres przygotowawczy dla obwodnic w województwie kujawsko-pomorskim przewidziany jest na lata 2020-2024. Realizacja inwestycji w systemie Projektuj i buduj planowana jest w latach 2025-2029.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA