Włocławskie kąpieliska skontrolowane przed wakacjami

Wodniacy wspólnie z pracownikami urzędu miasta, sanepidu i ośrodka sportu sprawdzali, czy kąpieliska miejskie są dobrze przygotowane do bezpiecznego korzystania. Działania służb realizowane są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


Przedstawiciel Ogniwa Prewencji na Wodach włocławskiej policji uczestniczyli wczoraj (24.06.2021) w kontroli miejskich kąpielisk. Pod jego lupę poszły zagadnienia związane z odpowiednią ilością ratowników oraz sprzętu asekuracyjno-ratowniczego, które pozwolą wypoczywającym na bezpieczne korzystanie z wypoczynku nad wodą. Zwrócił także uwagę na dostępność do regulaminu dla każdej osoby korzystającej z kąpieliska strzeżonego. Zarówno w stosunku do kąpieliska nad jez. Czarnym i Wikaryjskim mundurowy nie miał żadnych uwag. W kontroli brali również udział przedstawiciele innych instytucji m.in. Urzędu Miasta, Sanepid-u, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Oprócz sprawdzenia kąpielisk włocławscy policjanci, strażacy i ratownicy WOPR Włocławek rozpoczęli także wspólne wakacyjne działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Będziemy  dbać o to, aby mieszkańcy korzystający z licznych akwenów w mieście i powiecie czuli się bezpiecznie i mieli tylko miłe wrażenia z wypoczynku.

Pamiętaj o ważnych zasadach:
1.  Pływaj tylko w miejscach strzeżonych czyli tam gdzie jest ratownik. Bardzo lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. Informują o tym znaki i tablice.  W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników każdorazowo należy sprawdzić głębokość i strukturę dna.
2.  Przestrzegaj regulaminu kąpieliska na którym przebywasz. Stosuj się do uwag i zaleceń ratownika.
3.  Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
4.  Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję, nogi - unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi.
5. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę".
6. Nie baw się w przytapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i eskalację niebezpiecznych zachowań (brutalności, agresji, rywalizacji i wygłupów).
7. Pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło.
8. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu.
9. Nie pływaj bezpośrednio po posiłku - zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może ponieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.
11. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyń asekurowany przez łódź lub przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby.
12. Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to zawiadom inne osoby. W razie pilnej pomocy powiadom szybko ratownika na kąpielisku, lub zadzwoń na telefon alarmowy 112.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA