Nasi strzelcy po kursie likwidacji skażeń i dezynfekcji

Kurs zorganizowany przez Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia, umożliwił pięciu członkom Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek uzyskać odpowiednie kwalifikacje oraz wiedzę do prowadzenia działań dezynfekcyjnych.


W dniach 24-25 czerwca br. grupa włocławskich strzelców wzięła udział w kursie realizowanym przez Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Szkolenie prowadzili specjalnie do tego wybrani wykładowcy z Cyklu OPBMR oraz żołnierze kompanii chemicznej. Plan kursu, oparty został na wojskowych wytycznych dotyczących likwidacji skażeń oraz cywilnych przepisach określonych przez Inspekcję Sanitarną. Celem realizowanych zajęć było nauczenie kursantów prowadzenia bezpiecznej dekontaminacji pomieszczeń, sprzętu i ludzi. Włocławscy Strzelcy w czasie szkolenia zapoznani zostali z zasadami działania specjalistycznego sprzętu do likwidacji skażeń oraz posługiwania się środkami ochrony osobistej. Członkowie Włocławskiej Jednostki mieli także możliwość praktycznego użycia zestawów do likwidacji skażeń (PZLS i IZS) oraz zapoznania się z systemem KWAZAR. Ponadto na zakończenie szkolenia, każdy jego uczestnik w praktyce zweryfikował zdobyte umiejętności, działając w grupie dezynfekcyjnej.

Szkolenie było dla mnie bardzo wartościową lekcją. Nauczyłem się korzystania ze sprzętu dezynfekcyjnego, skorzystałem z wiedzy, którą przekazali nam instruktorzy oraz poznałem sposoby dezynfekcji pomieszczeń i sprzętu. Cieszę się, że po powrocie do Włocławka będę mógł zdobytą wiedzę przekazywać innym strzelcom w ramach realizowanych zajęć - powiedział uczestnik szkolenia Patryk Koniczyński, członek Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek.

Realizowane we Wrocławiu szkolenie chemiczne, nie jest jedynym kursem, w którym udział biorą przedstawiciele Włocławskiej Jednostki Strzeleckiej. Tylko w tym roku, Strzelcy brali udział w szkoleniach z zakresu łączności, topografii, survivalu, taktyki oraz ratownictwa pola walki. Najbliższe miesiące także obfitować będą w bardzo dużą ilość szkoleń realizowanych dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu z Ministerstwa Obrony Narodowej. Już w lipcu na terenie całego kraju członkowie Jednostki Strzeleckiej 4051 rozpoczną kursy z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Sternika Motorowodnego, Płetwonurka, a kolejne miesiące przyniosą im także kursy Skoczka Spadochronowego, Strzelectwa, Survivalu czy Ratownictwa Taktycznego.

Od początku 2021 roku wiedzieliśmy, że będzie on bardzo aktywny. Bardzo duża ilość zaplanowanych szkoleń i kursów dotowanych ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej pozwoli nam przeszkolić łącznie ponad 200 osób. Dzięki temu nasi członkowie niemalże za darmo zyskają kwalifikacje i certyfikaty wojskowe, które w następstwie pozwolą im zyskać dodatkowe punkty rekrutacyjne na wymarzone studia oficerskie do Akademii Wojskowych, czy do podjęcia zawodowej służby wojskowej. Na tym jednak nie kończymy i sądzę, że już niebawem ponownie zaskoczymy proobronne środowisko w naszym kraju - dodał ppor. Krzysztof Wójcik, Dowódca Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA