862 tysiące na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła

692 tysiące złotych dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i 170 tysięcy złotych dla zabudowy wielorodzinnej, czyli łącznie 862 tysiące złotych  - taką kwotę zadysponował Urząd Miasta Włocławek na dotacje udzielane w 2021 roku.


Jeśli chodzi o złożone wnioski, są to 134 wnioski na dofinansowanie dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (aktualnie rozliczyło się 85 beneficjentów) i 14 wniosków na dofinansowanie dla zabudowy wielorodzinnej, z czego 2 wnioski odrzucono z powodu niedopełnienia formalności (aktualnie rozliczyło się 9 beneficjentów). Beneficjenci do końca listopada 2021 r. muszą dokonać zmiany nowego ekologicznego źródła ciepła i złożyć dokumenty celem rozliczenia lub poinformować o rezygnacji z realizacji zadania.

Dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w 2021 r. można było przyjąć 173 wnioski. Dofinansowanie udzielane było w wysokości 4 tysięcy złotych dla każdego uczestnika projektu. Dotacja obejmowała: zakup, montaż i uruchomienie nowego źródła ciepła. Warunkiem koniecznym do skorzystania z dotacji celowej jest posiadanie czynnego ogrzewania węglowego.

Dla zabudowy wielorodzinnej liczba przyjęcia wniosków uzależniona była od wyczerpania środków finansowych, ponieważ różne były kwoty dotacji. W 2021 roku 9 wniosków zostało złożonych o przyznanie dotacji na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych, 2 wnioski dotyczyły wymiany ciepła we wszystkich lokalach w budynkach wielorodzinnych i 1 wniosek dotyczył likwidacji lokalnej kotłowni węglowej w budynku wielorodzinnym i podłączenie wszystkich lokali mieszkalnych do nowego źródła ciepła.  

Dofinansowanie udzielane jest w formie dotacji w wysokości:
- 4 tysiące złotych na jeden lokal mieszkalny dotychczas ogrzewany paliwem stałym w budynku wielorodzinnym; na niskoemisyjne urządzenia grzewcze takie jak: ciepło sieciowe, pompa ciepła, energia elektryczna, paliwa gazowe;
- 4 tysiące złotych na jeden lokal dotychczas ogrzewany paliwem stałym oraz 2 tysiące złotych dodatkowej dotacji na jeden lokal – za przyłączenie do sieci ciepłowniczej wszystkich lokali budynku wielorodzinnego, w których wykorzystywano paliwo stałe i trwałej likwidacji wszystkich ww. urządzeń (kompleksowe podłączenie);
- 4 tysiące złotych na jeden lokal dotychczas ogrzewany paliwem stałym na jeden lokal – za zastosowanie pomp ciepła jako źródła ciepła dla wszystkich lokali budynku wielorodzinnego, w których wykorzystywano paliwo stałe i trwałej likwidacji ww. urządzeń (kompleksowe podłączenie);
- 4 tysiące złotych na jeden lokal dotychczas ogrzewany paliwem stałym – za zastosowanie systemu ogrzewania elektrycznego dla wszystkich lokali budynku wielorodzinnego, w których wykorzystywano paliwo stałe i trwałej likwidacji ww. urządzeń (kompleksowe podłączenie);
- 4 tysiące złotych na jeden lokal dotychczas ogrzewany paliwem stałym oraz 2 tysiące złotych – za zastosowanie gazu jako źródła ciepła dla wszystkich lokali budynku wielorodzinnego, w których wykorzystywano paliwo stałe i trwałej likwidacji ww. urządzeń (kompleksowe podłączenie).

W przypadku budynku wielorodzinnego, w którym wszystkie lokale mieszkalne podłączone są do wspólnej kotłowni lokalnej opalanej paliwem stałym, dotacja udzielona będzie do wysokości poniesionych kosztów kwalifikowanych lecz nie więcej niż 10 tysięcy złotych do zakupu urządzenia grzewczego wraz z osprzętem zasilającym w ciepło ten budynek.
1 komentarz

gość-61821

Przy tych astronomicznych cenach węgla śmieciuch jest najtańszy i najpewniejszy . Partyjną ekologię niech zakładają sobie partyjni .

0 0
ID:84596


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA