Po 4 miesiącach wracają obostrzenia w Urządzie Miasta

Urząd Miasta wraca do sprawdzonych i wygodnych dla interesantów zasad funkcjonowania. Chodzi jednak nie o wygodę polegającą na wcześniejszym umawianiu się z urzędnikami w danych sprawach, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo.


Ponieważ sytuacja epidemiczna pogarsza się (24 listopada zanotowano rekordową w ostatnich miesiącach liczbę zakażeń wynoszącą 28 380), prezydent Włocławka Marek Wojtkowski wydał Zarządzenie w sprawie określenia ograniczeń w wykonywaniu zadań przez Urząd Miasta Włocławek w stanie epidemii.

Od 25 listopada interesanci przyjmowani będą w budynkach ratusza przy Zielonym Rynku 11/13, przy ul. 3 Maja 22 i przy ul. Kościuszki 12 po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie lub elektronicznie. W budynkach Urzędu Miasta dostępne są pomieszczenia recepcyjne: w Biurze Obsługi Mieszkańców przy Zielonym Rynku 11/13 i na stanowiskach obsługi interesanta przy ul. 3 Maja 22 i przy ul. Kościuszki 12. Stanowiska są wyposażone w przezroczyste przesłony. W trakcie obsługi liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

Konieczność umówienia spotkania nie dotyczy rejestracji zgonów oraz sporządzania aktów zgonów, a także odbioru awizowanych przesyłek urzędowych, jednak nawet w tak newralgicznych przypadkach zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z Urzędem Miasta.

Podczas obecności w pomieszczeniach Urzędu pracownicy wykonujący czynności obsługowe oraz interesanci zobowiązani są do zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, zachowania wymaganej odległości 1,5 metra od innych przebywających w nim osób, używania rękawic ochronnych lub stosowania płynu do dezynfekcji rąk.

Uroczystości zawarcia związku małżeńskiego odbywać się będą w Sali ślubów w obecności do 25 osób, z wyłączeniem osób sprawujących uroczystość i pary młodych.

Forma załatwiania spraw oraz niezbędne dane do kontaktu zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Miasta www.wloclawek.pl Informacji udzielają również pracownicy pod numerem telefonu 54 414 40 00.

Realizacja spraw urzędowych jest również możliwa za pośrednictwem:
- Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP),
- poczty elektronicznej na adres: [email protected] lub telefonicznie pod nr 54 414 40 00 w przypadku, gdy nie jest wymagany podpis;
- operatora pocztowego - jeśli osoba nie posiada konta na platformie ePUAP, profilu zaufanego albo certyfikatu kwalifikowanego.
- dokumenty można też wrzucić do pojemnika umieszczonego przy wejściu do budynku Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA