Samorząd województwa nagrodzony za politykę społeczną

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego otrzymał doroczną Nagrodę Międzynarodowej Federacji na rzecz Rozwoju Rodziny 2022 IFFD Award za konsekwentne prowadzenie prorodzinnej polityki społecznej, w tym stworzenie sieci ośrodków oferujących rodzinom kompleksowe poradnictwo i specjalistyczne wsparcie.


Oficjalne ogłoszenie o przyznaniu nagrody dziś w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Podczas wydarzenia zebrani wysłuchają nagranego kilka dni temu wystąpienia marszałka Piotra Całbeckiego. 

Nasza cywilizacja jest silna rodziną. Jeśli będziemy dbać o rodziny, to możemy być również spokojni o zrównoważony, pokojowy rozwój oraz o przyszłość naszych dzieci. Jestem dumny, że podobnie myślą mieszkańcy naszego regionu. Ta nagroda to dla nas ogromny zaszczyt – podkreślił w wystąpieniu gospodarz naszego województwa.

IFFD Award to najbardziej prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie w tym segmencie polityki społecznej. Przyznająca je Międzynarodowa Federacja na rzecz Rozwoju Rodziny (IFFD) to jedna z największych globalnych organizacji społeczeństwa obywatelskiego, posiadająca generalny status konsultacyjny przy ONZ (konkretnie przy Radzie  Gospodarczej i Społecznej ONZ - ECOSOC). Ta działająca w 68 krajach na pięciu kontynentach niezależna organizacja pozarządowa, z rozbudowaną siecią wolontariuszy na całym świecie, została założona pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Jej zasadniczą misją jest wspieranie rodzin przede wszystkim poprzez dzielenie się wiedzą, w tym szkolenia i konferencje. IFFD regularnie organizuje poświęcone tej tematyce międzynarodowe kongresy.

Marszałkowska administracja w Kujawsko-Pomorskiem od lat konsekwentnie realizuje ambitny program prospołeczny i prorodzinny, którego elementy pojawiają się we wszystkich kolejnych strategiach rozwoju województwa. Dostrzeżone przez IFFD w marszałkowskiej ofercie wsparcia społecznego centra wspierania rodzin, funkcjonujące we wszystkich powiatach i miastach na prawach powiatu województwa kujawsko-pomorskiego, świadczą  specjalistyczne poradnictwo oraz pomoc psychologiczną, socjoterapeutyczną i prawną rodzinom z problemami oraz instytucjom pieczy zastępczej. Liderem programu, finansowanego ze środków europejskich w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Kontynuacja została zapisana w najnowszej nowelizacji Strategii rozwoju województwa.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA