Święta na drogach: 240 wykroczeń, wypadek i 25 kolizji

Przez cztery dni świątecznego weekendu włocławscy policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy i 25 kolizji. Jeden kierowca stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość. Zatrzymano także 8 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym 4 rowerzystów.


W czasie weekendu włocławscy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących, którzy „zbyt mocno naciskali na pedał gazu”, czy też prowadzili auta będąc na tzw. podwójnym gazie. W trakcie przeprowadzanych kontroli mundurowi ujawnili 240 wykroczeń drogowych, z których 94 dotyczyło zbyt szybkiej jazdy.

Do wypadku doszło w piątek na ulicy Świętego Antoniego we Włocławku. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 88-letni kierujący oplem po wykonaniu manewru skrętu w ulicę Świętego Antoniego nie ustąpił pierwszeństwa pieszej będącej na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia 26-latka trafiła do szpitala. Obrażenia kobiety okazały się powyżej dni 7 i w sprawie wypadku prowadzone jest postępowanie przez włocławskich policjantów.    

Niestety pomimo wielokrotnych apeli policjanci podczas przeprowadzonych kontroli stanu trzeźwości ujawnili 4 kierujących pojazdami mechanicznymi i 4 rowerzystów, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 61-letni kierowca motoroweru, u którego badanie trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Do zatrzymania doszło w piątek po godzinie 15 na ulicy Parkowej w Wieńcu. Dodatkowo kierujący jednośladem został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zdarzenia drogowego, gdyż podczas zjeżdżania na posesję doprowadził on do wywrócenia się motoroweru.

W jednym przypadku oprócz odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowca został ukarany mandatami karnymi za przekroczenie prędkości i niestosowanie się do sygnałów dawanych przez policjanta. Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 19, gdzie policjanci ruchu drogowego przy ulicy Toruńskiej zmierzyli prędkość dostawczego renault. Urządzenie pomiarowe wykazało przekroczenie prędkości o 33 km/h na pięćdziesiątce. Funkcjonariusz wydał polecenia zatrzymania się kierowcy, jednak ten zignorował je i kontynuował jazdę w kierunku Torunia. Policjanci natychmiast podjęli pościg radiowozem, a kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca zastosował się do nich i zjechał na parking. Tam próbował uciec pieszo, jednak po chwili był już w rękach mundurowych. Powodem takiego zachowania 28-latka była chęć uniknięcia odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało u mieszkańca woj. pomorskiego prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości i zignorowaniem wydawanych przez policjanta poleceń do zatrzymania został on ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 3 300 złotych.     
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA