Kierowca motoroweru miał trzy promile, jego pasażer dwa

Włocławscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, w tym 3 kierujących pojazdami mechanicznymi. Rowerzyści ukarani zostali mandatami, zaś kierujący samochodami i skuterem muszą się liczyć z poważniejszymi konsekwencjami.


Do zatrzymań nietrzeźwych rowerzystów doszło wczoraj na terenie gminy Lubień Kujawski. Pierwszy z cyklistów został namierzony przez policjantów po godzinie 11.00, a kolejni dwaj po godz. 14.00. Za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu wszyscy ukarani zostali mandatami karnymi, z czego 2 osoby mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Jedna osoba otrzymała mandat w wysokości tysiąca złotych, gdyż stężenie alkoholu w jej organizmie było niższe i mieściło się w przedziale od 0,2 do 0,5 promila.

Z surowszymi konsekwencjami muszą liczyć się kierujący, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu pojazd mechaniczny. Pierwszy z nich zatrzymany został przez policjantów około godz. 19.00 na ulicy Młynarskiej we Włocławku. Funkcjonariusze wydziału patrolowego postanowili przeprowadzić kontrolę drogową, gdy zauważyli osoby jadące motorowerem bez wymaganych kasków. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu, a kontrola trzeźwości wykazała w organizmie 26-latka ponad 3 promile alkoholu. Również pasażer był nietrzeźwy i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni ukarani zostali mandatami za to, że jechali bez kasku. Dodatkowo kierujący otrzymał też mandat za przewożenie pasażera w stanie nietrzeźwości. Musi liczyć się również z konsekwencjami jazdy pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po sygnale od świadka, który przekazał, że kierowca bmw może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zauważyli opisany pojazd i zatrzymali go do kontroli na ul. Starodębskiej. Kontrola trzeźwości przeprowadzona przez mundurowych potwierdziła, że kierujący jest pijany. Miał w organizmie ponad promil alkoholu, nie posiadał natomiast uprawnień do kierowania.

Trzeci nietrzeźwy kierowca zatrzymany został dzisiejszej nocy po godzinie 2.00 na ul. Okrzei przez policjantów ogniwa wywiadowczego. Kontrola trzeźwości wykazała w organizmie 29-latka ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA