Szkolenie terytorialsów z posługiwania się bronią palną

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadziło kurs Dynamic Safety Firearms - bezpiecznego i dynamicznego posługiwania się bronią palna. W kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z różnych Brygad z całej Polski.


Dynamic Safety Firearms (DSF) to pięciodniowy autorski kurs organizowany przez Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z zakresu bezpiecznego i dynamicznego posługiwania się bronią na polu walki. Jego głównym zadaniem jest odwzorowanie warunków pola walki.

DSF to nasz autorski kurs, w którym szczególną uwagę zwracamy na odwzorowanie sytuacji taktycznych, które żołnierze mogą spotkać na prawdziwym polu walki. Dzięki organizowanym przez nasze centrum zajęciom szkoleni mają możliwość zyskania nowych kompetencji i umiejętności z bezpiecznego i dynamicznego posługiwania się bronią palną. - powiedział płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT.

W ramach pięciodniowego szkolenia kursanci prowadzą strzelania zza ukrycia, w ruchu, a także w parach z wykorzystaniem karabinków jak i pistoletów. Ponadto jednym z  głównych założeń kursu jest przygotowanie każdego z kursantów do występowania w roli instruktora, dzięki czemu po powrocie do macierzystej jednostki będzie mógł on przekazywać zdobytą wiedzę następnym Terytorialsom. 

Osobiście chciałem dostać się już na poprzednie edycję tego szkolenia ponieważ słyszałem o nim bardzo wiele pozytywnych opinii. Jestem zadowolony ponieważ w końcu mi się udało i było warto. Strzelania jakie tu realizujemy nie są codziennością w naszym wyszkoleniu. Dzięki nim mamy możliwość przećwiczenia prowadzenia strzelania z naszej „słabszej” ręki czy też przeprowadzenie dynamicznych strzelań do różnych celów. - dodał uczestnik szkolenia z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
1 komentarz

gość-60894

To znaczy , że wojska terytorialne nie ćwiczą strzelania i taktyki wojskowej regularnie ? Czy to tylko ciecie do obstawy imprez i za to biorą wynagrodzenie co miesiąc ?
Całe państwo PIS

0 0
ID:85565


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA