Podsumowanie ferii zimowych na włocławskich drogach

Policjanci z Włocławka prowadzą na terenie powiatu wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Bezpieczne ferie zimowe 2023”. Funkcjonariusze czuwają na drogach nad bezpieczeństwem podróżujących.


Od początku stycznia policjanci zajmujący się profilaktyką z Włocławka odwiedzali przedszkolaków i uczniów w szkołach. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie, w tym m.in. o sposobach spędzania wolnego czasu i właściwych zachowaniach podczas wyjazdów oraz przebywania na ośnieżonych stokach górskich czy zamarzniętych jeziorach. Swoje działania realizowali w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Mundurowi przez cały okres ferii zimowych, które rozpoczęły się 16 stycznia, a zakończą 26 lutego br. dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tym czasie policjanci z włocławskiej „drogówki” prowadzą wzmożone działania kontrolne na drogach, dotyczące m in. bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i poruszających się jednośladami. Do kontroli przestrzegania przepisów drogowych wykorzystujemy policyjnego drona.

Natomiast ostatnie dwa tygodnie (28.01.-12.02.2023) to czas wypoczynku m.in. dzieci i młodzieży z województwa kujawsko-pomorskiego. Pomimo podjętych działań na terenie miasta i powiatu doszło w tym czasie do czterech wypadków, w których dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne. Ostatni tragiczny wypadek w naszym regionie odnotowaliśmy w minioną sobotę (11.02.23) na drodze krajowej nr 91 pomiędzy Włocławkiem a Kowalem. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z dziedziny wypadków drogowych. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 28-letnia kierująca pojazdem osobowym fiat z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym scania. Niestety włocławianka poniosła śmierć na miejscu. Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo.

Poza tym przez ostatnie dwa tygodnie funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2 tysiące kontroli pojazdów, w tym 6 autokarów przewożących dzieci na zimowiska i ponad 5 tys. razy sprawdzili  trzeźwość „siedzących za kółkiem”. W 7 przypadkach ujawnili nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Mundurowi zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym i 107 dowodów rejestracyjnych. Nałożyli także ponad 740 mandatów za wykroczenia drogowe.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA