Amerykańscy Gwardziści znów będą szkolić Terytorialsów

W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie spotkanie przedstawicieli Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z dowództwem Gwardii Narodowej Stanu Illinois. W ramach wizyty żołnierze omawiają kontynuację dotychczasowej współpracy, realizację tegorocznych szkoleń, a także planują rozszerzenie ich o nowe obszary.


W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym, instruktorzy z Gwardii Narodowej Stanu Illinois poprowadzą szkolenia dla operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych JAVELIN, COMBAT MEDIC – ratowników pola walki, a także snajperów. Rozpoczęcie pierwszych edycji kursów zaplanowano w maju. Szkolenia realizowane będą przez amerykańskich gwardzistów we współpracy z instruktorami Centrum Szkolenia WOT z Torunia.

Trwająca wizyta w Stanach Zjednoczonych pozwoliła nam na spotkanie się z dowództwem amerykańskiej Gwardii Narodowej Stanu Illinois, podsumowanie dotychczas realizowanej współpracy, a także ustalenie szczegółów dotyczących realizacji tegorocznych kursów i szkoleń.- powiedział płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT - Dodatkowo podczas spotkania z Dowódcą Gwardii Narodowej Stanu Illinois – generałem Nellym, rozmawialiśmy między innymi o rozszerzeniu dotychczasowej współpracy o nowe kursy i szkolenia. Dzięki naszym rozmowom już w następnym roku nasze Centrum znacząco wzbogaci swoją ofertę szkoleniową o nowe kursy realizowane we współpracy z amerykańskim gwardzistami.
 
Dotychczasowa współpraca między Gwardią Narodową, a Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej zostanie rozszerzona. W ramach trwających rozmów przedstawiciele obu instytucji ustalili, że już w kolejnym roku dotychczasowe szkolenia rozszerzone zostaną o kursy z zakresu zabezpieczenia logistycznego, Obrony przed Bronią Masowego Rażenia czy też obserwatorów ognia. 

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps.  „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
1 komentarz

Lala20


Amerykanie, naszych Terytorialsów najlepiej by przeszkolili na bagnach Luizjany - '' Fort Biloxy ', z oficerami włącznie.

0 0
ID:85839


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA