Irena Santor honorową obywatelką naszego województwa

fot. Szymon Zdziebło / tarantoga.pl dla UMWKP

Irena Santor, pierwsza dama polskiej piosenki, urodzona w Papowie Biskupim ambasadorka naszego województwa, podczas dzisiejszej uroczystej sesji sejmiku przyjęła tytuł Honorowej Obywatelki Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


W uroczystym posiedzeniu sejmiku uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów lokalnych, przedstawiciele władz rektorskich wyższych uczelni regionu, duchowni Kościoła katolickiego i toruńskiej parafii prawosławnej. Listy gratulacyjne przesłali arcybiskup senior archidiecezji gnieźnieńskiej prof. Henryk Muszyński i pierwszy demokratycznie wybrany rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Stanisław Dembiński, obaj uhonorowani tytułami Honorowego Obywatela Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Śpiewa czysto, piękną frazą, z cudowną intonacją i muzykalnością, koloraturowym mezzosopranem - głosem porównywanym do najlepszych skrzypiec Stradivariusa - tak, cytując Jerzego Waldorffa, mówił w laudacji marszałek Piotr Całbecki. - Jej twórczość towarzyszy historii życia naszych rodzin, spaja pokolenia budując ich wspólny świat wartości, dobra, miłości, prawdy i piękna. Pozwala marzyć i motywuje do realizacji marzeń. Uwalnia pokłady naszej, często skrywanej wrażliwości, otwiera na drugiego człowieka. Niech więc ten tytuł honorowej obywatelki naszego województwa jest wyrazem naszej wdzięczności za pani piękne życie. Za otuchę i wsparcie dla polskich kobiet w walce z chorobami onkologicznymi. Za rozsławianie Polski na świecie i promocję Kujaw i Pomorza. Za głoszenie pokoju i wsparcie naszego procesu integracji europejskiej. Za wszystkie dzieła społeczne i charytatywne. Za lata cudownej twórczości, owocującej setkami piosenek, teledysków, tysiącami koncertów, dziesiątkami płyt, realizacjami teatralnymi i telewizyjnymi. Za wzruszenia kilku pokoleń Polaków. Pani Ireno, w imieniu mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego proszę o przyjęcie przyznanej przez sejmik województwa najwyższej godności jaką może nadać - tytułu Honorowej Obywatelki Województwa.

Irena Santor urodziła się w 1934 r., dzieciństwo spędziła w Solcu Kujawskim. W latach 1951–1959 występowała z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, potem rozpoczęła karierę solową, którą oficjalnie zakończyła w 2021 r. W 2017 roku Akademia Muzyczna w Łodzi nadała jej tytuł doktora honoris causa. Jest również honorową obywatelką Warszawy, Solca Kujawskiego i gminy Papowo Biskupie.
2 komentarze

Lala20


Od zawsze, kocham Hard Rocka, i od zawsze, mam wielki szacunek dla Pani Ireny Santor.
Freiburg - Bundes

0 0
ID:85880

gość-72994

Super , ale co obok tej prawdziwej POLSKIEJ GWIAZDY robi ten partyjny lanser który doprowadził włocławski szpital do upadku ?
Czy Pani Irena Santor wie że to jego POlityka spowodowała , że włocławscy płatnicy skladek na NFZ musza szukać pomocy w okolicznych szpitalach ryzykując życiem ?

0 0
ID:85884


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA