Zwiedzaj region z Kosmicznym Paszportem Turystycznym

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

W tym roku mieszkańcy województwa, turyści i goście, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu mogą udać się w podróż śladami Mikołaja Kopernika. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie.


Paszport Turystyczny to doroczna kampania zachęcająca mieszkańców województwa i turystów do podróżowania po jego subregionach. Paszport jest miniprzewodnikiem z propozycjami tras zwiedzania – konstelacji. Główną ideą kampanii jest promocja mało znanych zakątków. Każda z tras uwzględnia popularne atrakcje, uzupełnione o tzw. zakaMARKI – punkty na mapie Kujawsko-Pomorskiego o dużym potencjale, które nie są jeszcze w pełni zagospodarowane lub skomercjalizowane. Kosmiczny Paszport Turystyczny stawia w centrum postać Kopernika i zaprowadzi nas do miejsc, w których mieszkał, które odwiedzał i tych, które w jego epoce pełniły ważną rolę.

Kosmiczny Paszport Turystyczny polecam zarówno mieszkańcom województwa, jak i turystom. To doskonała okazja by poznać bliżej życie i działalność Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę jego urodzin i przypomnieć, że Kujawy i Pomorze to Astroregion. Zgłębianie tajemnic kosmosu w naszym województwie nie jest domeną nielicznych. Dzięki Astrobazom Kopernik -  profesjonalnie wyposażonym przyszkolnym obserwatoriom, dedykowanym nieprofesjonalnym entuzjastom astronomii - każdy ma szansę zostać odkrywcą kosmosu! – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc nigdy nie świeciły tak jasno na turystycznej mapie kraju i Europy. Rocznica urodzin naszego astronoma to kotwica medialna Polskiej Organizacji Turystycznej w promocji krajowej i zagranicznej. Wybór tematyki tegorocznego Paszportu Turystycznego był oczywisty. To doskonały pretekst do promocji turystycznej marki naszego województwa. Zapraszam w Konstelacje dobrych miejsc i zachęcam do wspólnej zabawy z aplikacją paszportową – mówi Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Zachęcamy do pobrania mobilnej aplikacji paszport.kujawsko-pomorskie.travel/. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy ruszać w teren. Akcja potrwa do października. Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście oraz dodatkowo – rozwiążemy zadanie w grach terenowych, otrzymamy punkty (na podstawie geolokalizacji). Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu, a przy okazji zdobycie przy tym odpowiedniej liczby punktów – osoby, które zbiorą ich minimum 100 oraz opiszą w aplikacji wrażenia z podróży po kujawsko-pomorskich miejscach związanych z Mikołajem Kopernikiem, mają szansę na nagrody. K-POT przygotowała vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie oraz nagrody rzeczowe (hulajnogę elektryczną, kamerę GoPro i teleskop).
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA