Budowa nowego dworca we Włocławku dobiega końca

Zmiana w organizacji ruchu na dworcu we Włocławku – obsługa podróżnych została przeniesiona do nowo wybudowanego obiektu. Dworzec tymczasowy zostanie zlikwidowany, a przestrzeń wokół dworca kolejowego zostanie zagospodarowana.


Aktualnie trwają ostatnie prace na zewnątrz oraz wewnątrz nowego budynku dworca kolejowego we Włocławku. W otoczeniu obiektu realizowane są prace brukarskie oraz prace związane z wykonaniem nasadzeń i montażem obiektów małej architektury. W najbliższych dniach zdemontowany zostanie także dworzec tymczasowy, w którym w czasie realizacji inwestycji odbywała się obsługa podróżnych, co umożliwi wykonawcy zakończenie prac związanych z zagospodarowaniem przestrzeni wokół dworca. W związku z tym od jutra obsługa podróżnych zostanie przeniesiona do nowego budynku dworca. W jego holu zostaną uruchomione kasy, a podróżni będą mieli dostęp do wydzielonej części przestrzeni obiektu.

Udostępnienie nowego obiektu podróżnym w pełni będzie możliwe po pomyślnym przeprowadzeniu odbiorów technicznych koniecznych do zakończenia inwestycji, które rozpoczną się niebawem. Planowany termin udostępnienia dworca podróżnym to lato.

Inwestycja związana z rozbiórką i budową nowego dworca we Włocławku rozpoczęła się w maju 2021 roku. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A., a prace budowlane wykonuje firma Budimex S.A. Dworzec kolejowy we Włocławku to obiekt trzykondygnacyjny, wykończony miedzianą blachą oksydowaną w ceglasto-brązowym kolorze. W budynku znajduje się m.in. wydzielona strefa dla podróżnych z dwiema poczekalniami, toaletami i pomieszczeniem dla opiekuna z dzieckiem oraz pomieszczenia przeznaczone na kasy biletowe – w części południowej dla przewoźników kolejowych, a w części północnej dla operatorów komunikacji miejskiej oraz regionalnych połączeń autobusowych.

 Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – przy głównych wejściach do budynku powstały pochylnie, a komunikację wewnątrz obiektu ułatwią dwie windy, prowadzące z poziomu -1 na parter w części południowej oraz z parteru na piętro w części północnej. Przed nowym budynkiem dworca znalazła się m.in. wiata rowerowa z 48 stanowiskami na jednoślady oraz 21 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, z czego dwa miejsca przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnościami.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA