Będzie nowy Zielony Rynek

Prezydent Włocławka ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę ciągów pieszych i budowę zespołu fontann wraz z infrastrukturą techniczną na Zielonym Rynku - Rewaloryzacja Zielonego Rynku we Włocławku w ramach zadania Lokalny Program Rewitalizacji Włocławka. Zielony Rynek, pomimo faktu, iż jest placem historycznym, nie podlega ochronie konserwatorskiej.

Jedynie część dawnych budynków w obrębie historycznych pierzei, została wpisana do rejestru zabytków. Dokumentacja winna obejmować zagospodarowanie Zielonego Rynku zgodnie z załączoną koncepcją w zakresie: 1.inwentaryzacji drzew i krzewów, 2.sieci wodociągowej, 3.kanalizacji deszczowej, 4.oświetlenia terenu, 5.basenów wodnych z wodotryskiem, 6.nawierzchni chodników i parkingów, 7.zieleni w zakresie drzew, krzewów, żywopłotów formowanych, gazonów, rabat kwiatowych, 8.małej architektury. Plac do imprez masowych będzie spełniał również funkcję placu parkingowego. Dokumentację projektowo-kosztorysową należy wykonać w następujących branżach: 1.Inwentaryzacja drzew i krzewów 2.Projekt zagospodarowania terenu 3.Badania geotechniczne 4.Projekt architektoniczny - elementy małej architektury 5.Projekt konstrukcyjny - elementy małej architektury 6.Projekt sieci wodociągowej 7.Projekt kanalizacji deszczowej 8.Projekt oświetlenia terenu i zasilania fontann 9.Projekt zasilania i odprowadzenia wód z basenów z wodotryskami 10.Projekt drogowy 11.Projekt zieleni 12.Inwentaryzacja drzew przeznaczonych do usunięcia z podaniem gatunku, obwodu pni mierzonych na wysokości 130 cm od terenu, ilości oraz gatunku krzewów i wielkość powierzchni (m2), z której zostaną usunięte. Specyfikacja przetargowa dostępna jest na stronie www.wloclawek.pl. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert mija 14 sierpnia br.
2 komentarze

maniek

Trochę się obawiam,że za dużo tych projektów i obietnic. Ale pomysł dobry. Tylko trzeba wyburzyć "Halę" i na tym miejscu może powstać właśnie nowy skwer z fontannami, których tak brakuje na Placu Wolności co niektórym mieszkańcom.

0 0
ID:2081

lewy

hali nie trzeba usuwać od razu, jeżeliby ją ładnie dostosować do placu to byłoby też ładnie. Jeżeli jej nie będą burzyć to żeby ją ładnie wyremontowali, żeby pasowała do placu :)

0 0
ID:2096


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA