Unijne wsparcie na ekonomię społeczną, szpitale i wieś

Blisko 70 milionów złotych są warte podpisane w czwartek umowy o dofinansowanie projektów w ramach naszych programów regionalnych starej i nowej perspektywy oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).


Z przedstawicielami beneficjentów w Urzędzie Marszałkowskim spotkali się wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i radna województwa Ewa Mes.

Inwestycje w placówkach medycznych nigdy się nie kończą, to sfera wymagająca stałych, systematycznych nakładów. Projekty realizowane na obszarach pozamiejskich stymulują rozwój wsi i generują zrównoważony rozwój regionu. [Natomiast] pierwsze [pokonkursowe] umowy w ramach naszego programu regionalnego perspektywy 2021-2027, warte prawie 50 mln złotych, dotyczą projektów niezwykle ważnych, bo związanych z rozwojem ekonomii społecznej, która jest jednym ze znaków firmowych naszego województwa. Realizujemy bowiem strategię rozwojową, która stawia człowieka i jego potrzeby na pierwszym miejscu – podkreślił w swoim wystąpieniu wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Prawie 20 mln złotych to środki naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) 2014-2020 na zakończone już inwestycje w placówkach medycznych – zakupy sprzętu i aparatury medycznej dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku i szpitala powiatowego w Mogilnie oraz rozbudowę Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego w Ciechocinku – oraz na budowę instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Urzędu Gminy w Dąbrowie Biskupiej w powiecie inowrocławskim. To już naprawdę ostatki z puli RPO – planujemy podpisanie jeszcze tylko dwóch umów o dofinansowanie i prawdopodobnie podwyższenie dotacji na projekty szpitali.

Lista projektów

Przekazane 11 stycznia pieniądze PROW 2014-2020 – łącznie prawie pół miliona złotych – posłużą uruchomieniu nowych i rozwojowi istniejących biznesów na terenach wiejskich oraz tworzeniu wiejskich terenów rekreacyjnych. Wśród beneficjentów są m.in. nowa przedsiębiorczyni z Jeżewa w powiecie świeckim Katarzyna Rydzewska, która uruchamia firmę zajmującą się urządzaniem tarasów i balkonów, oraz Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku, która uzupełnia teren rekreacyjny w Łubiance w powiecie toruńskim o elementy małej architektury i ogrodzenie.

Lista projektów

Pierwsze przyznane na zasadach konkursowych dotacje w ramach naszego nowego programu regionalnego, Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, otrzymują toruńskie Stowarzyszenie TŁOK, Fundacja Ekspert Kujawy z Inowrocławia, działające w Bydgoszczy Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kobiet Gineka i Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży z siedzibą w Toruniu, a także Caritas Diecezji Toruńskiej.

Lista projektów


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA