Ruszył tegoroczny nabór wniosków na wymianę kopciuchów

Rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach mieszkalnych / budynkach wielorodzinnych. Nabór będzie prowadzony do 15 marca lub do czasu wyczerpania środków finansowych. Łączna kwota środków do rozdysponowania wynosi 300 tysięcy złotych.


O udzielenie dotacji mogą ubiegać się wnioskodawcy posiadający tytuł prawny do budynku/lokalu mieszkalnego. Podmiotami uprawnionymi do złożenia wniosku są: osoby fizyczne, osoby prawne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy. Dotacja obejmuje zastąpienie pieca opalanego paliwem stałym (tj. węglem i paliwami węglopochodnymi), poprzez trwałe odłączenie „starego” pieca od systemu grzewczego. „Kopciuchy” należy zastąpić ekologicznymi źródłami ciepła, na które można otrzymać miejską dotację.

Dofinansowaniu podlegają:
- kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie – spełniający wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A+ na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej certyfikat/świadectwo potwierdzające spełnienie wymogów dyrektywy ekoprojekt;
- kocioł gazowy kondensacyjny – spełniający wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A na podstawie karty produktu i etykiety efektywności energetycznej;
- kocioł elektryczny lub elektryczne urządzenie, który musi być trwale związane z podłożem, ścianą lub sufitem;
- kocioł olejowy – spełniający wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A na podstawie karty produktu i etykiety efektywności energetycznej;
- węzeł cieplny wraz z wykonaniem przyłącza od sieci ciepłowniczej do węzła cieplnego;
- pompa ciepła.

Dofinansowanie nie dotyczy zakupu i montażu źródeł ciepła w nowo wybudowanych budynkach mieszkalnych lub budynkach będących w trakcie budowy; zakupu i montażu źródeł ciepła w budynkach rekreacyjnych i letniskowych; zakupu i montażu źródeł ciepła nabytych przed podpisaniem umowy dotacyjnej z Urzędem. Innymi słowy: najpierw należy podpisać umowę, a po zamontowaniu ekologicznego źródła ciepła i rozliczeniu się z Urzędem Miasta, pieniądze trafią na konto beneficjenta.

Wysokość dotacji to 4 tysiące złotych na wymianę źródła ciepła opalanego paliwem stałym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym oraz w lokalu mieszkalnym w zabudowie wielorodzinnej (liczone dla każdego lokalu) lub 10 tysięcy złotych w przypadku budynku wielorodzinnego, w którym wszystkie lokale mieszkalne podłączone są do wspólnego źródła ogrzewania (wspólna kotłownia) opalanego paliwem stałym.

Wnioski należy składać: osobiście w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Włocławek ul. 3 Maja 22 (I piętro, pokój nr 18) lub w budynku Urzędu Miasta Włocławek Zielony Rynek 11/13, Biuro Obsługi Mieszkańców (BOM); można też wysłać wniosek pocztą tradycyjną na adres Wydział Środowiska Urząd Miasta Włocławek ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek lub na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA