Policjanci zatrzymali 28-latka, który oszukał seniorkę

Kara wieloletniego więzienia grozi 28-latkowi z województwa pomorskiego, który wraz z innymi osobami, oszukał metodą „na wypadek” mieszkankę Włocławka. Policyjni wywiadowcy zatrzymali go chwilę po tym, jak odebrał pieniądze i biżuterię od nieświadomej oszustwa seniorki.


Do oszustwa doszło w miniony wtorek po godzinie 16.00. Wówczas na telefon stacjonarny 71-letniej włocławianki zadzwoniła kobieta, która podała się za jej córkę. Płacząc poinformowała, że spowodowała wypadek – potrąciła ciężarną i teraz grozi jej więzienie. W rozmowę włączyła się także „policjantka”, która uspokajała zdenerwowaną Seniorkę i zapewniała, że pomoże córce wyjść na wolność. Aby tak się jednak stało, potrzebna była wpłata kaucji. Zgromadzoną w tym celu gotówkę i biżuterię włocławianka miała przekazać przybyłemu do niej „gońcowi z prokuratury”. Tak też zrobiła. Gdy po pewnym czasie zorientowała się, że to oszustwo, powiadomiła prawdziwych stróżów prawa.

Na szczęście przestępca był już wtedy w rękach policjantów. Ci, choć nie mieli jeszcze zgłoszenia o oszustwie, po raz kolejny wykazali się intuicją. Kierowani policyjnym doświadczeniem, wywiadowcy z Włocławka, zwrócili podczas patrolu uwagę na mężczyznę, który wydał się im niespokojny. Nerwowo rozglądał się na boki, a gdy podjechali bliżej, przyśpieszył kroku. Policjanci postanowili ustalić przyczynę takiego zachowania.

Mężczyzną okazał się 28-letni mieszkaniec Gdańska. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że jest poszukiwany przez tamtejszy sąd do ustalenia miejsca pobytu i odbycia kary 15 dni aresztu za popełnione wykroczenie. Miał też przy sobie amfetaminę.

Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy gdańszczaninie biżuterię oraz po kilka tysięcy złotych i euro, których posiadania nie był w stanie wyjaśnić. Gdy policjanci ustalali źródło pochodzenia tych rzeczy, do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie od oszukanej seniorki. Wtedy wyszło na jaw, że zabezpieczone przez funkcjonariuszy mienie pochodzi właśnie z tego przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut oszustwa oraz nielegalnego posiadania substancji psychotropowej. Wczoraj policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Dzisiaj natomiast odbędzie się posiedzenie sądu w zakresie zastosowania wobec niego tymczasowego aresztu. Trwają dalsze ustalenia w sprawie.

Po raz kolejny przypominamy, że policjanci nigdy nie dzwonią w sprawie przekazania gotówki i nie wypytują o posiadane oszczędności. Jeżeli odbierzemy tego typu telefon, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i nie informujmy o posiadanej gotówce. Nie przekazujmy nieznajomym pieniędzy, ani innych wartościowych przedmiotów. Nie podawajmy również swoich danych osobowych, ani haseł do logowania.
1 komentarz

gość-81359

Czy jest łysy ? Jeśli tak to on bo ten co oszukiwał ł seniorów że Im ,,obnizy daniny na rzecz samorzadu '' też był łysy !
I mówił baaardzo przekonywująco na spotkaniach wyborczych . Okazało sie że to .... kłamca .

0 0
ID:86098


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA