Nowe nabory wniosków w naszym programie regionalnym

Przygotowywany przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji fundusz badań i wdrożeń z przeznaczeniem na granty dla małych i średnich firm jest jednym z trzech tego typu nowych narzędzi adresowanych do sfery biznesowej Kujaw i Pomorza.


Wkrótce uruchomiony zostanie również działające na podobnych zasadach fundusz eksportowy i system udzielania certyfikowanych usług doradczych. Źródłem finansowania jest nasz program regionalny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Fundusz badan i wdrożeń – środki na nowe technologie i innowacje w firmach – ruszy w drugiej połowie tego roku, nabór wniosków o granty zostanie ogłoszony w trzecim kwartale. Granty będą udzielane w trzech modułach: grant na opracowanie nowych technologii, voucher badawczy i bon na patent. Przedsiębiorca będzie mógł skorzystać nawet z wszystkich trzech elementów. Poziom dofinasowania wyniesie 65-80 proc.

W ramach grantów z funduszu eksportowego przedsiębiorcy będą mogli sfinansować udział w międzynarodowych targach i gospodarczych misjach zagranicznych, a także związane z ekspansją na rynki zagraniczne doradztwo i szkolenia. Kwestia grantów na usługi doradcze nie wymaga wyjaśnień. Warto jednak podkreślić, że chodzi wyłącznie o wysokiej jakości doradztwo biznesowe świadczone przez instytucje otoczenia biznesu. Nabory wniosków o granty uruchomimy odpowiednio na przełomie drugiego i trzeciego kwartału oraz na przełomie trzeciego i czwartego kwartału.

W najbliższym czasie w ramach FEdKP planowane jest ogłoszenie konkursów i naborów niekonkurencyjnych dotyczących środków na promocję gospodarczą, rozwój transportu pozamiejskiego, rewitalizację w największych miastach regionu, wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej i segmentu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a także na edukację (młodzieży poza systemem edukacji formalnej i dorosłych) oraz projekty dotyczące integracji społecznej i przełamywania stereotypów związanych z płcią.

Wartość naszego programu regionalnego to 1,8 mld euro, 70 proc. alokacji to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), reszta z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Instytucja zarządzająca programem, którą jest zarząd województwa, oraz Wojewódzki Urząd Pracy i samorząd miejski Bydgoszczy, które pełnią funkcję instytucji pośredniczących, ogłosiły już łącznie 101 naborów wniosków o finansowanie projektów (w ramach konkursów i naborów niekonkurencyjnych). Wartość alokacji środków w tych naborach to 3,2 mld złotych.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA