Startuje kolejny nabór do klasy patronackiej Anwilu

Anwil konsekwentnie angażuje się w popularyzację nauki i promocję praktycznych umiejętności niezbędnych w branży chemicznej. Rok temu spółka przy współpracy z Zespołem Szkół Technicznych utworzyła klasę patronacką, która pozwoliła na połączenie kształcenia zawodowego z praktyką, teraz rusza rekrutacja drugiego rocznika.


Klasa patronacka to innowacyjna forma współpracy pomiędzy szkołą a firmą, która polega na objęciu przez przedsiębiorstwo patronatu nad wybraną klasą w szkole zawodowej lub technikum. Jest to nie tylko korzyść dla obu stron, ale wręcz konieczność w kształtowaniu przyszłości rynku pracy. To synergia, która owocuje cennym doświadczeniem w środowisku pracy, pod okiem doświadczonych mentorów. Wspólne działania szkoły i zakładu pracy budują pomost między edukacją a biznesem, zapewniając młodym ludziom odpowiednie kwalifikacje i płynne przejście z etapu edukacji do etapu rozwoju kariery zawodowej.

Anwil to jeden z największych pracodawców w regionie, który oferuje stabilne oraz atrakcyjne warunki zatrudnienia, dlatego wybierając klasę o profilu technik- mechanik uczniowie zdobędą zawód z przyszłością.
Jest to kontynuacja projektu, czyli analogicznego naboru uczniów do klasy patronackiej w ZST, jaki odbył się w roku ubiegłym. Cieszymy się, że klasa, którą utworzyliśmy w 2023 roku, spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów,
pozwalając na rozwój działania i rekrutację kolejnego rocznika. Jesteśmy przekonani, że absolwenci będą cenionymi pracownikami, którzy doskonale odnajdą się na rynku pracy - powiedział Andrzej Kisielewski, Dyrektor Obszaru Personalnego w Anwilu.

Zespół Szkół Technicznych to najnowszy obiekt dydaktyczny we Włocławku. Nowoczesne pracownie, które są wyposażone w najwyższej jakości sprzęt to klucz do efektywnej nauki i rozwoju uczniów. Natomiast możliwość realizacji praktyk zawodowych w Anwilu sprawia, że uczniowie od razu będą mogli połączyć zdobytą wiedzę teoretyczną z praktyką.

Klasa o profilu technik-mechanik przeznaczona jest dla uczniów, którzy mają wyobraźnię techniczną, konstrukcyjną i przestrzenną, a także chcą poznać zasady programowania CNC, CAD/CAM. Rekrutacja za pośrednictwem elektronicznego systemu już wystartowała i potrwa do 14 czerwca.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA