Francuscy dziennikarze nagrywali we Włocławku program

Do Włocławka przyjechali francuscy dziennikarze telewizji France 5, którzy przygotowywali kolejny materiał do jednego z wiodących programów społeczno-politycznych C Danc L'AIR. Powodem ich wizyty były zajęcia organizowane przez włocławską Jednostkę Strzelecką.


C dans l'air to wiodący program kanału 5 telewizji publicznej we Francji. Program nadawany jest niemal codziennie (z wyjątkiem niedziel) już od 2001 roku, w głównym czasie antenowym. W czasie emisji materiału poruszane są najważniejsze zagadnienia społeczno-polityczne z Francji jak i ze świata. Program cieszy się ogromną popularnością (blisko 13% całego rynku telewizyjnego) nie tylko wśród francuzów, ale także osób żywo śledzących wydarzenia na świecie.

Tym razem francuscy dziennikarze na czele z Romainem Besnainou przyjechali do Włocławka w ramach przygotowywania 90 minutowego dokumentu dotyczącego zwiększonej militaryzacji zarówno wojskowej jak i zainteresowania społecznego rozwijającymi się w Polsce organizacjami proobronnymi. Ich naturalnym wyborem na arenie naszego kraju stała się właśnie jedna z wiodących organizacji proobronnych: Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek.
Dla nas to już kolejna wizyta zagranicznych mediów, które przygotowują swoje materiały dotyczące działalności proobronnej w naszym kraju. Pod nagrania nie przygotowywaliśmy specjalnie dodatkowych zajęć, a francuską ekipę telewizyjną zaprosiliśmy po prostu pod planowane wcześniej zajęcia z taktyki. – powiedziała sekc. ZS Weronika Muszyńska rzecznik prasowy Włocławskiej Jednostki Strzeleckiej.

Zainteresowanie prowadzonymi szkoleniami przez organizacje proobronne wzrosło znacząco w momencie wybuchu wojny na Ukrainie. W tym też czasie Włocławska Jednostka Strzelecka jako przykład jednej z najlepiej prowadzonych organizacji pozarządowych w kraju odwiedzana była nie tylko przez dziennikarzy wiodących ogólnopolskich stacji telewizyjnych, ale także te międzynarodowe jak: BBC, Der Spiegiel czy też The Washington Post.

Stowarzyszenie: Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek im. generała broni Władysława Andersa to jedna z siedmiu certyfikowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej organizacji proobronnych w naszym kraju. Jednostka swoje zadania realizuje już od 2013 roku, a jej głównym celem jest prowadzenie szkoleń i kursów certyfikowanych o charakterze militarnym. Od początku bieżącego roku w stowarzyszeniu swoją działalność rozpoczęła także Strzelecka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, której to członkowie w ramach stałych dyżurów wspierają służby ratownicze w ratowaniu życia ludzkiego jak i realizacji poszukiwań.
1 komentarz

Lala20


Polacy powinni zadać Francuzom pytanie - dlaczego dostali ciężkie wp...dol w Algierii i w Wietnamie.

0 0
ID:86316


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA