Tytuł Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2024 otrzymały:
- w kategorii mikro przedsiębiorstwo: Waven Sp. z o.o., za innowacyjne systemy zasilania dla urządzeń IoT oparte o energy harvesting
- w kategorii małe przedsiębiorstwo: Fundacja Pro Omnis, za FoodMix – naturalny i odżywczy posiłek
- w kategorii średnie przedsiębiorstwo: PLAST-FARB Sp. z o.o., za smart envelope – cyfrową i ekologiczną kopertę
- w kategorii przedsiębiorstwo akademickie: Instytut Technik Węglowych, za CarbonPress – ciecz obróbczą z nanopłatkami grafenu
- w kategorii jednostka naukowa/zespół badawczy: zespół badawczy Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, za rozwiązanie „Wykorzystanie odpadowej biomasy z produkcji rolnej do otrzymywania biopolioli stosowanych w technologii wytwarzania spienionych materiałów termoizolacyjnych”.
Wyróżnienia otrzymali:
w kategorii mikro przedsiębiorstwo:
– Tracker Mini-Max Sp. z o.o., za rozwiązanie: „Zintegrowany system dwuosiowych trackerów solarnych ze wspólnym napędem i sterowaniem”.
– Progress Piotr Przybysz, za rozwiązanie pod nazwą: „Lody lubranieckie FIT – lody o ulepszonych właściwościach prozdrowotnych”.
w kategorii małe przedsiębiorstwo:
- DBR 77 ROBOTICS Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „Bliźniak Cyfrowy z algorytmami AI”
w kategorii średnie przedsiębiorstwo:
- UNI-KAT Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „ROTAKAT 3D – Laser 3d do cięcia rur i profili”.
w kategorii przedsiębiorstwo akademickie:
- NatChemLab Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „Sztyft do pielęgnacji skóry pacjentów onkologicznych”.
w kategorii Jednostka naukowa/zespół badawczy:– Zespół badawczy Instytutu Nauk Pedagogicznych Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, za rozwiązanie pod nazwą: „Olfactor-wynalazek do diagnozy i stymulacji węchu”
– Zespół badawczy Katedry Hodowli i Żywienia Zwierząt Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt – Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, za rozwiązanie pod nazwą: „Łuski kawy jako materiał ściołowy dla drobiu”
– Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, za rozwiązanie pod nazwą: „Zagospodarowanie odpadów z łopat turbin wiatrowych jako napełniacz kompozytów polimerowych”.
Certyfikat “Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe. Made In Kujawsko-Pomorskie” otrzymała Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, za rozwiązanie pod nazwą: „Zagospodarowanie odpadów z łopat turbin wiatrowych jako napełniacz kompozytów polimerowych”.
Kujawsko-Pomorskie Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu to coroczna międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj i region w oparciu o inteligentne specjalizacje.