Poseł Zbonikowski nie przeprosi

Federacja Młodych Socjaldemokratów zaapelowała kilka dni temu do posła Łukasza Zbonikowskiego o przeproszenie mieszkańców Włocławka.

Krzysztof Kukucki, przewodniczący FMS uważa, że stwierdzenie jakoby poseł PiS "załatwił" 9 milionów na remont włocławskiej jedynki jest nadużyciem, za które należałoby przeprosić mieszkańców naszego miasta.

Młodzieżówka PiS w ramach odpowiedzi wystosowała list otwarty:

"W liście skierowanym do posła Łukasza Zbonikowskiego Federacja Młodych Socjaldemokratów apeluje o przeproszenie włocławian. Nie podzielamy zdania kolegów reprezentujących SLD, które to zdanie wyrażone zostało pod wpływem frustracji. W rzeczy samej nie możemy nie zgodzić się z włocławskimi socjaldemokratami, że w sprawie przyznania 9 milionów złotych na remont drogi krajowej nr 1 „za” głosowało 352 posłów, ale przeciw było 64 (tak na marginesie: 33 z SLD). Natomiast zanim doszło do głosowania nad 177 poprawką do ustawy budżetowej na 2007 rok poseł Zbonikowski włożył wiele starań w jej przygotowanie. Z tego tytułu wielokrotnie wspominaliśmy, że wspomniane pieniądze uzyskane zostały dzięki jego zabiegom. Równie ważną sprawą było przekazanie tych środków za pośrednictwem „Kontraktu Wojewódzkiego”, w czym również Pan Poseł odegrał ważną rolę. W kontekście tego wszystkiego uważamy, że nie ma powodu, dla którego poseł Łukasz Zbonikowski miałby przepraszać włocławian.
Inną sprawą jest spożytkowanie otrzymanych środków przez władze miasta. Nie widzimy nic złego w fakcie zainteresowania włocławskiego posła sposobem realizacji remontu, a prezydent i jego otoczenie powinni przyjmować również krytykę swoich działań. Zawsze najlepszym z możliwych zachowań będzie równe traktowanie głosów poparcia i krytyki. Prezentowana bardzo często przez włocławski FMS postawa bałwochwalcza wobec działań obecnych władz miasta nie znamionuje (głoszonego przez tę formację wyłącznie w sloganach) obiektywizmu.
Nadzwyczaj chętnie młodzi przedstawiciele SLD odnoszą się również do wyborów samorządowych z 2006 r. Omijają zaś fakt, że zupełnie niedawno przedstawiciele ich formacji nie otrzymali mandatu społecznego do pracy w parlamencie. Gratulujemy byłemu posłowi Łuczakowi lepszego niż wcześniej wyniku, co nie zmienia jednak faktu, że poseł Łukasz Zbonikowski został parlamentarzystą z czterokrotnie wyższym poparciem.
W mieście, będącym świadkiem komunistycznej zbrodni dokonanej na osobie ks. Jerzego Popiełuszki przeprosiny za swą historię formułować powinni przede wszystkim przedstawiciele spadkobierczyni PZPR.
Mając nadzieję, że kolejne działania posła Łukasza Zbonikowskiego nie będą wprowadzać członków FMS w podobną frustrację życzymy świątecznego spokoju i udanych konkursów karaoke. Nie mniej żal nam, że nie uczestniczy w nich obiecany wiceprezydent Jacek Kuźniewicz. Skrycie liczyliśmy, że wszyscy przedstawiciele SLD zajmą się teraz karaoke. Śpiewanie wychodzi im dużo lepiej niż rządzenie.


Forum Młodych
Prawa i Sprawiedliwości
we Włocławku"
4 komentarze

Włocławianin cz.1

Ad list otwarty
Styl w jakim został napisany list otwarty młodzieżówki z PiS upoważnia mnie do zastosowania podobnego bez ponoszenia odpowiedzialności za słowa. Wasza bałwochwalcza postawa wobec działań posła Łukasza Zbonikowskiego (PiS) nie jest tak w pełni zgodna z rzeczywistością i czasami mija się z prawdą.
To, że poseł Zbonikowski został parlamentarzystą z czterokrotnie wyższym poparciem niż poseł Łuczak to wynik, na który składają się dwa aspekty. Po pierwsze to bardzo agresywna i nie zawsze moralnie obyczajna kampania wyborcza. Niejeden plakat Łuczaka został zaklejony plakatem Zbonikowskiego. Pytam czy to zgodne z prawem? Czy to uczciwe? Druga sprawa to poseł Zbonikowski chwyta się wszystkich spraw dla zaistnienia, dla kariery. Podejmował już niejedną inicjatywę, która różny miała koniec albo tego końca do dzisiaj nie ma. Ale sam fakt, że przy tym się kręcił, upoważnia w przypadku odniesienia sukcesu (przez innych) do głoszenia go swoim sukcesem. Jak nic nie wyniknie to krytykować innych, że przeszkadzają lub nic nie robią.
Poseł Łuczak (opieram się na liście) uzyskał większą ilość głosów niż w poprzedniej kampanii. Więc odniósł sukces. Sukces według teorii waszego szefa, J.Kaczyńskiego.
Poseł Zbonikowski był głównym twórcą ustawy nowelizującej ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych. Sam się przekonał, że ustawa ma braki co skrzętnie wykorzystuje Włocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa, aby działać na szkodę osób starających się o przeniesienie prawa własności.
Panie pośle, co to za ustawa, że praw wynikających z ustawy trzeba dochodzić przed sądem? Chodzi tu o podział działek na podstawowe nieruchomości ewidencyjne. WSM od tego się uchyla.

1 1
ID:100

włocławianin cz.2

Szanowne Forum Młodych PiS we Włocławku. To jest super żenujące, aby smierć ks. Jerzego Popiełuszki wykorzystywać do rozgrywek politycznych i mieszać do tego mieszkańców Włocławka.
Mam nadzieję, że kolejne działania posła Łukasza Zbonikowskiego nie będą pozorowane w liczeniu tylko na sukces propagandowy ale będą również skuteczne.
Wywołaliście w swoim liście konkurs karaoke a ja chcę zwrócić uwagę na coś co trudno nazwać ale jest to medialna promocja niektórych radnych Rady Miasta. Jest to zachowanie na sesjach Rady Miasta. Często plotą bzdury nie w tym czasie i nie na temat. Zbędne dyskusje w tym niejscu na temat pisowni zamiast treści. Przoduje tu szef klubu radnych PiS.
Zapraszam członków PiS na Wigilię mieszkańców do Urzędu Miasta. Może dzieląc się opłatkiem pośpiewamy wspólnie kolędy.
Wszystkim mieszkańcom, władzom, parlamentarzystom, radnym i bezradnym
DO SIEGO ROKU !
15 grudnia 2007

1 1
ID:101

Marek

Fanatyków nie sieją, sami się rodzą. Pisze to odnośnie jednych i drugich!

1 1
ID:105

franek kimono

udez w stol a komuchy sie odezwa:)

1 1
ID:107


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA