Będzie podwyżka za wodę i ścieki

Podczas XXIV sesji Rady Miasta Włocławek odbyło się głosowanie dotyczące podwyżki cen za ścieki i wodę.

W 10 punkcie obrad sesji Rady Miasta mówiącym o cenach "taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miasto Włocławek" wystąpił Piotr Łowicki, który przestawił dlaczego MPWiK zmuszone jest podnieść ceny za wodę i ścieki.

Prezes Łowicki przedstawił nowe ceny jakie będą obowiązywać w 2009r. Cena za wodę wzrośnie z 2zł do 2,24zł i za ścieki 3,77zł do 4,95zł. Przewidywana podwyżka cen na mieszkańca wynosić będzie na poziomie 4zł miesięcznie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji swoją podwyżkę tłumaczy zmianą warunków ekonomicznych, głównie jest to koszt oddania do eksploatacji nowych obiektów MPWiK, środków trwałych, wzrostem amortyzacji, wzrost opłat lokalnych, raty kredytu i inflacji.

Przeciw uchwale dotyczącej podniesienia cen przez MPWiK, włocławscy radni głosowali: 17 radnych było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu, przy zerowych głosach za.
Oznacza to, że wzrost cen na mocy ustawy będzie obowiązywał 70 dni od daty wpłynięcia pisma do organu wykonawczego gminy, czyli w styczniu 2009r. i jest on nieodwołalny.
21 komentarzy

tragedia

jak to glosowali za o glosow, a przeszlo i ze bedzie tylko 70 dni ta podwyzka od 1 stycznia ?!? nic nie rozumie jak wy piszecie o co tu choidz jka 4 zloty na mieszkanca chyba 7 podwyzsza wynosi 25 okolo ludzie !!!! Sprzedajcie Plafusy, Pisowcy POprance jeszcze ANWIl !!

0 0
ID:4544

jacko

a podwyzki plac

0 0
ID:4549

cham

no to obecnej ekipie rządzącej trzeba będzie jednak podziękować, kto jest za?

0 0
ID:4551

jacko

tak tak podziekujma i robmy tak zawsze co chcwila ktos inny rzadzi i zawsze bedzie syf

0 0
ID:4553

pawel33

Program wyborczy kandydata na prezydenta Włocławka A. Pałuckiego – „Wzrost cen usług komunalnych na akceptowalnym społecznie poziomie, zbliżonym do wartości inflacji”. Inflacja nie wyższa jak 4 % - wzrost cen coś ok. 30% - faktycznie zbliżony.
Wytłumaczenie Prezydenta A. Pałuckiego – Wzrosty cen spowodowane są w większości czynnikami zewnętrznymi. Ciekawe jakie to czynniki występują w tym przypadku?? – Woda podrożała pod ziemią – krasnoludki pobierają wyższe opłaty eksploatacyjne?? Coś się wydaje, że znów ktoś się minął z prawdą – a głównym czynnikiem cenotwórczym był wzrost wartości amortyzacji – czyli czynnik absolutnie wewnętrzny nie zewnętrzny

0 0
ID:4554

wyborca

demagogia w komentarzach aż boli. jeżeli mieszkańcy nie zapłacą wyższych stawek to miasto będzie musiało dotować MPWiK z kasy. I tak zapłacimy i tak.
A że zapłacimy za przejadanie pieniędzy w spółkach miejskich, które powinny być rywatne to już inna sprawa.

0 0
ID:4557

mieszkaniec

BRAWO BRAWO BRAWO Panie Prezydencie i Państwo Radni !!!!

0 0
ID:4559

a Kuku

MPWiK tłumaczy sie ze podwyzsza oplaty na skotek wzrostu nakladow amortyzacyjnych rozbudowanej sieci. Gdzie tu logika skoro siec zostala rozbudowana to podlaczona zostala wieksza liczba mieszkancow ktorzy to zaczna placic za wode i kanalize,
dlaczego wiec wszyscy maja jeszcze doplacac?Inna sprawa to zarobki ludzi zarzadzajacych spolka.

0 0
ID:4563

Darek

Tylko umiecie podnosić ceny tylko to. . .

0 0
ID:4567

cham

na 200% jakby rządził Skrzypek to by nie było takich podwyżek w spółkach miejskich, a temu pasuje, przecież musi znajomym w tychże spółkach pensje podnieść,

0 0
ID:4568

Colt One

za skrzypka bylo lepiej ;/

0 0
ID:4574

janhanus

Drodzy mieszkańcy Włocławka w spółkach miejskich zasiadają

0 0
ID:4575

a Kuku

pewnie ze tak Aleje zbudowali;)

0 0
ID:4576

ciekawski

a może by Pan prezydent zechciał znów zweryfikować kierownictwo MPWiK? Po poprzednich próbach wysokich podwyżek potrafił zmienić zarząd. Swoją drogą, czytałem kiedyś artykuł w Kujawskiej, prześwietlający stanowiska pracy włocławskich polityków - przydał by się taki artykuł o politykach z poprzednich kadencji, działających teraz w "konspiracji"!! Zaraz by się wyjaśniło, kto z kim i o co gra!! Niezła zagrywka, postraszyć ludzi ~50% podwyżkami, a później dobromyślnie zmniejszyć je do poziomu 30% - można by zacząć z pułapu 100%, niech ludzie zapłacą!! Jeszcze dojdzie kilka podwyżek usług komunalnych i będziemy musieli kredyty pobrać by za to wszystko zapłacić!! Uprzedzę od razu odpowiedź - można się przecież nie myć, nie produkować śmieci, zakręcić grzejniki, nie jeździć MPK... od razu zakręcić gaz i wykręcić korki, przy ognisku będzie nastrojowo. Pozdrawiam włodarzy miasta

0 0
ID:4588

Lisek

Bravo "Ciekawski"! Zgadzam się w 100 %. Wszyscy, którzy świadczą usługi dla mieszkańców (typu dostarczanie wody i energii czy gazu, odprowadzanie ścieków i wywożenie śmieci itd.) ciągną od ludzi ile się da, tłumacząc się coraz większymi kosztami utrzymania. Ciekawe! Skąd ludzie mają brać na te opłaty, które i tak są już duże a pensje nie rosną. Tego nikt nie bierze pod uwagę, no bo zamiast pomyśleć nad tym czy są jakieś inne rozwiązania najłatwiej zrobić podwyżkę bo ludzie przecież nie mają innego wyjścia i tak muszą zapłacić.A swoją drogą czasem jakość usług pozostawia wiele do życzenia.

0 0
ID:4592

wodnik Szuwarek

Niestety nie jetem zbyt bystry więc nie rozumiem.
Czy oznacza to, że podwyżka bedzie obowiązywać tylko przez 70 dni?
Czy też zacznie obowiązywać po 70 dniach.
Dodatkowo czy gdy inwestycja się zamortyzuje to woda potanieje?

0 0
ID:4744

paula

To skandal!!!!!! Kierownictwo MPWiK powinni zmniejszyć sobie pensje może wtedy na wszystko by starczyło. Panie Prezydencie za 2 lata wybory, będziemy pamiętali.

0 0
ID:4781

cham

zastanawiam się tylko jak to jest, że spółki miejskie, publiczne przedsiębiorstwa reklamują się? po cholere? w tv, w gazetach, w internecie. Za moje pieniądze? Jakim prawem? A potem że ceny wysokie... A jakby sie nie reklamowali, np. Saniko, to co - śmieci by nie wywieźli? to jest właśnie przeżeranie naszej kasy - reklamowanie spółek miejskich gdzie się da, a to kosztuje całkiem sporo...

0 0
ID:4816

antypopulista

a czemu się reklamują? A po to żeby kochane włocławskie media były przychylne tym reklamodawcom, albo ich mocodawcom. A czemu to włocławskie media tak kochają obecną władzę?
To jest problem lokalnych mediów w całej polsce. Ale ludzie chyba to rozumieją. Tylko że akurat Ci nie chodzą na wybory, bo ich nie ma we włocławku a pewnie i w polsce.
Ludzie dopóki tego nie zrozumiecie to będziecie robieni w konia przez ludzi pokroju obecnie nam panujących.

0 0
ID:4860

a kuku

zrobila w konia to akurat ludzi platforma

0 0
ID:4892

antupopulista

ale ja właśnie o radnych po, również, a może przede wszystkim ...

0 0
ID:4911


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..